09 Aralık 2022, Cuma
Haber Giriş: 03.10.2022 22:44 | Son Güncelleme: 03.10.2022 22:51

Cumhuriyetçi Parti eski stratejistinden Donald Trump'a 'suikast emri' suçlaması

ABD'de Cumhuriyetçi Partinin eski stratejisti Scott Jennings, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell'e karşı 'suikast talimatı verdiği' iddiasında bulundu
Cumhuriyetçi Parti eski stratejistinden Donald Trump'a 'suikast emri' suçlaması

Cumhuriyetçi yorumcu Scott Jennings, CNN'de yayınlanan konuşmasında, Mitch McConnell'e karşı Donald Trump'ın suikast talimatı verdiği iddiasıyla ilgili, "Her Cumhuriyetçi bunu seslendirebilmeli, reddedebilmelidir. Bu durum parti için kötü bir şeydir" dedi.

Aynı zamanda McConnell'in yardımcısı olan Jennings, Trump'ın, kendisine ait Truth Social sosyal medyasındaki paylaşımlarında Senato'da Kentucky eyaletini temsil eden Azınlık Liderine karşı uzun süredir yaptığı 'saldırıların' kabul edilemez olduğunu söyledi. Jennings, Trump tarafından Jennings'in eşine yönelik eleştirileri de 'açık ırkçılık' olarak nitelendirdi.

"Başkanlığı isteyen birinin yapacağı işler değil"

Jennings, şu ifadelere yer verdi: "Bir sokak köşesinde birinin bunları mırıldandığını duysanız, bu kişiye başkanlığı veya Cumhuriyetçilerin başkan adaylığını verelim demezdiniz. Dengesiz bir insan sokağa salıverilmiş, kendisi ve başkalarına zarar verebilir, 911'i arayın derdiniz. Bunlar, başkanlığı geri almak isteyen birinin yapacağı işler değil. Bunlar, parti ve ülke için kötü şeyler."

Donald Trump, Kongre'nin seçim oylarını sayma şeklini değiştirmeye desteğini dile getirmesinin ardından McConnell'i hedef almış, Kentucky Senatörünü konuşmalarında sık sık eleştiri konusu yapmıştı.

Kaynak: AA