29 Kasım 2022, Salı
Haber Giriş: 02.10.2022 13:35 | Son Güncelleme: 02.10.2022 14:16

İsrail Başbakanı: Türkiye'ye büyükelçi atanması önemli bir adım

17 Ağustos'ta Türkiye ile diplomatik ilişkilerin en üst seviyeye çıkarılmasının kararlaştırılmasına ilişkin konuşan İsrail başbakanı Yair Lapid, Ankara'ya büyükelçi atamasının önemli bir adım olduğunu belirti
İsrail Başbakanı: Türkiye'ye büyükelçi atanması önemli bir adım

İsrail Başbakanı Yair Lapid, ülkesinin Ankara'ya Büyükelçi atamasının Türkiye ile ilişkileri iyileştirmede önemli bir adım olduğunu söyledi. Lapid, İsrail hükümetinin haftalık kabine toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye ile ilişkilere değindi.

Aralarında İsrail'in Ankara Büyükelçisi Idit Lilian'ın da yer aldığı bazı atamaların bugün hükümete sunulacağını belirten Lapid, "Bu son bir yıldır üzerinde çalıştığımız Türkiye ile ilişkileri iyileştirmede önemli bir adım. Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile New York'ta buluştum. Ekiplerimize, ekonomik, diplomatik ve turizm ilişkilerini geliştirmek için talimat verdik" diye konuştu.

Türkiye ile İsrail, 17 Ağustos'ta diplomatik ilişkilerin en üst seviyeye çıkarılmasının kararlaştırıldığını ve karşılıklı büyükelçi atanacağını açıklamıştı.

Kaynak: AA