12 Ağustos 2022, Cuma
Haber Giriş: 06.08.2022 10:40 | Son Güncelleme: 06.08.2022 10:49

Tayvan'ın füze projelerinden sorumlu üst düzey yöneticisi otel odasında ölü bulundu

Tayvan'da Savunma Bakanlığı'na bağlı füze geliştiricisi şirket National Chung-Shan Institute of Science and Technology'nin (NCSIST) üst düzey yöneticisi otel odasında ölü bulundu. Çin ile yaşanan kriz sırasında gerçekleşen olay sonrası yetkililer alarma geçti
Tayvan'ın füze projelerinden sorumlu üst düzey yöneticisi otel odasında ölü bulundu

Tayvan ajansı CNA'nın haberine göre, Chung-Shan Ulusal Bilim ve Teknoloji Enstitüsü Başkan Yardımcısı Ou Yang Li-hsing, iş gezisi için gittiği Ada'nın güneyindeki Pingtung vilayetinde hayatını kaybetti. Güvenlik birimleri, Ou Yang'ın ölüm sebebinin araştırıldığını açıkladı.

Bu yıl başkan yardımcısı oldu

Şirket yetkilisinin başkan yardımcılığı görevini bu yılın başında üstlendiği, birçok füze projesinden sorumlu olduğu ifade edildi. Yetkilinin ölümünün, Çin'in ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin ziyaretinin ardından Ada çevresinde askeri tatbikatlar başlattığı bir döneme denk gelmesi dikkati çekti.

Üretim kapasitesi 2 katına çıkarılıyordu

Chung-Shan Ulusal Bilim ve Teknoloji Enstitüsü'nün, artan Çin tehdidi karşısında Tayvan ordusunun savaş kabiliyetinin artırılması için üretim kapasitesini bu yıl 2 katına çıkararak yılda 500'e yakın füze üretmeyi hedeflediği belirtildi.