Ölümünden 33 yıl sonra: Freddie Mercury hologram olarak konser verebilir

Rock grubu Queen'in solisti Freddie Mercury, müzik haklarını yöneten şirketin 3D ve sanal gerçeklikte ismi için ticari marka başvurusunda bulunmasının ardından hologram olarak konser verebilir

İngiliz rock grubu Queen'in 45 yaşında hayatını kaybeden yıldızı Freddie Mercury hologram olarak konser verebilir. Mercury'nin müzik haklarını yöneten şirket, onun adını 3D ve sanal gerçeklikte kullanmak için ticari marka başvurusunda bulundu.

ABBA Voyage gösterilerine benzer olacak

Yasal belgelerde bu ismin sürükleyici 3D sanal, artırılmış ve karma gerçeklik deneyimleri ve sanal ortamlar için tescil edildiği görülüyor. Ticari marka aynı zamanda video oyunlarını da kapsıyor. Bu başvuruyla birlikte, müzisyenin Londra'daki son derece başarılı ABBA Voyage gösterilerinde görülene benzer şekilde dijital bir avatar olarak sahneye dönmesi mümkün görünüyor.

Bu 1991 yılında AIDS'ten kaynaklanan ölümünün ardından Mercury'nin sahnede ilk kez tasvir edilişi olmayacak. İki yıl önce Queen'in Adam Lambert ile birlikte çıktığı Rhapsody Turnesi sırasında solistin optik bir illüzyonu gösterilmişti. İllüzyon, gitarist Brian May gösteri sırasında gözyaşlarına boğmuştu.

Hangi banka emekliye ne kadar promosyon veriyor? Bugün başlıyor: Hangi banka emekliye ne kadar promosyon verecek? Sigaraya bu kez indirim geldi 500 bin liranın aylık getirisi ne kadar? Oscar’ın en büyük hayal kırıklığı Önce çıplak çıktı sonra toga giydi