03 Ekim 2022, Pazartesi
Haber Giriş: 11.07.2022 15:36 | Son Güncelleme: 11.07.2022 17:43

İngiltere'de ceza avukatları greve devam ediyor

İngiltere'de ceza avukatlarının Adalet Bakanlığı'nın eylül sonunda yapacağı yüzde 15'lik ücret artışını itiraz ederek başladıkları grev üçüncü haftasında devam ediyor
İngiltere'de ceza avukatları greve devam ediyor

İngiltere'de ceza avukatlarının grevi sürüyor. Başkent Londra'daki Yüksek Mahkemenin önünde toplanan avukatlar, Adalet Bakanlığının eylül sonunda yapacağı yüzde 15'lik ücret artışına itiraz ederek yıllarca süren fon kesintilerinin telafisi için Ceza Avukatları Derneğinin (CBA) yüzde 25'lik artış talebini destekledi.

 "Adalet için adalet" ve "Genç avukatlar asgari ücretten daha az kazanıyor" yazılı pankartlar taşıyan avukatlar, talepleri karşılanmadığı takdirde üç haftadan bu yana devam eden grevin ilerleyen haftalarda da sürebileceği uyarısında bulundu.

Müzakerelere yanaşmamakla suçluyorlar

CBA, hükümeti ücret artışına ilişkin müzakerelere yanaşmamakla suçlamıştı. Başbakanlık Ofisi 10 Numara'dan bir sözcü de ceza avukatlarının grev kararına ilişkin daha önce yaptığı açıklamada, grev kararını sürdürmenin hayal kırıklığı yaratacağını ve üzücü olacağını dile getirmişti.

Kaynak: AA