05 Aralık 2022, Pazartesi
Haber Giriş: 03.03.2022 16:16 | Son Güncelleme: 03.03.2022 22:48

Melinda Gates boşandıktan sonra ilk kez konuştu: Tek bir olay değil, bir birikimin sonucu

Microsoft kurucusu Bill Gates'ten boşanması sonrası ilk röportajını CBS'e veren Melinda Gates, bu süreçte çok acı çektiğini, çok gözyaşı döktüğünü anlattı. Bill & Melinda Gates Vakfı'nın kurucusu zaman içinde evliliklerine olan güven ve inancını kaybettiğini söyledi
Melinda Gates boşandıktan sonra ilk kez konuştu: Tek bir olay değil, bir birikimin sonucu

Dünyanın en zenginleri listesinin başlarında yer alan Microsoft kurucusu Bill Gates ile Mayıs 2021'de 27 yıllık evliliklerini noktalama kararı açıklayan Melinda French Gates, bunun perde arkasıyla ilgili CBS Morning'e konuştu.5 7 yaşındaki Gates, röportajdan yayımlanan tanıtımda, bu kararı belli bir anda belli bir olay yüzünden almadığını belirterek bir birikimin söz konusu olduğuna işaret etti.

 "Zaman içinde bir noktaya geldi"

Bill ve Melianda Gates Vakfı'yla küresel aşı çalışmaları gibi hayırsever faaliyetleri devam ettiren eski Microsoft Genel Müdürü'ne, Bill Gates'in 20 yıl önce bir çalışanıyla ilişkiye girdiğini teyit etmesi gibi olaylar soruldu. Affetmeye inandığını, o sorunları bir ölçüde çözdüklerine inandığını söyleyen Gates, "Belli bir an ya da belli bir şey değildi. Zaman içinde bir nokta geldi ki; bunun artık sağlıklı olmadığını, bizim olana güvenemeyeceğimi fark etmem için yeterli şey oluştu" dedi.

"Kelimenin tam manasıyla yerlerde süründüm"

Bu zor süreçte çok acı çekip çok ağladığını ifade eden Gates, bunun yan ısıra zaman zaman kızgınlık duyduğunu belirtti. Gates “Günlerce çok gözyaşı döktüm, yani kelimenin tam anlamıyla yerde yattığım ve halının bana yakın olduğu günlerdi. Gerçekten düşünüyordum, 'Bu nasıl olabilir? Nasıl kalkabilirim? Nasıl ilerleyeceğim'"

"Tünelin ucunda ışığı gördüm"

Kadın hakları savunuculuğuyla da tanınan Gates, "Bu, yas sürecinin bir parçası. Sahip olduğunu ve ömür boyu senin olduğunu sandığın bir şeyi kaybetmenin yasını tutuyorsun" diye devam ederek, artık iyileşme yolculuğunda öbür tarafa geçmeye başladığını dile getirdi. "Kendimi bu bölümün sayfasını çeviriyor gibi hissediyorum" diyen Gates, "2022 yılındayız ve karşıma nelerin çıkacağı ve yaşamımın nasıl ilerleyeceği konusunda gerçekten heyecanlıyım" duygusunu paylaştı.

Bill Gates'in ayrılığın sorumluluğunu üstlenmişti

Microsoft’un kurucusu, ABD’li milyarder Bill Gates ile 27 yıllık eşi ve üç çocuğunun annesi Melinda Gates ile boşanma süreçleri için ayrılmalarının nedeninin kendi suçu olduğunu söyledi. Evliliğiyle ilgili her şeyi batırdığını itiraf eden Gates, boşanma olayında temel hatanın da kendisinden kaynaklandığını itiraf etti. Bill'in ağustosta tamamlanan boşanma kapsamında 1.8 milyar dolarlık hisse aktardığı Melinda, bu ay yaptığı açıklamada, servetinin büyük kısmını vakfa bağışlama kararından vazgeçtiğini duyurdu.