19 Nisan 2024, Cuma
Haber Giriş: 21.01.2023 08:28 | Son Güncelleme: 21.01.2023 09:03

Elon Musk: Tweetlerim ile Tesla hisse hareketleri arasında bir bağlantı yok

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, 2018'de yaptığı bir Twitter paylaşımı nedeniyle yargılandığı davada, tweet'lerinin Tesla'nın hisse fiyatının yükselmesine veya düşmesine neden olmadığını savundu 
Elon Musk: Tweetlerim ile Tesla hisse hareketleri arasında bir bağlantı yok

Elon Musk, San Fransisco Federal Mahkemesi'nde, Tesla yatırımcıları tarafından 2018'de yaptığı bir paylaşım nedeniyle hakkında açılan davada savunmasını yaptı. Koyu renk bir takım elbise ve siyah bir cerrahi maske giyen Musk'ın ifadesi 30 dakika sürdü. 

Twitter'daki paylaşımlarının Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun kurallarına tabi olduğunu kabul eden Musk, Twitter'daki bilgilerin Tesla'nın S.E.C. dosyalarında veya basın açıklamalarında olduğu kadar kapsamlı olamayacağını söyledi.  Sosyal medya platformundaki karakter sınırlamasının görmezden gelinemeyeceğini belirten 51 yaşındaki yönetici; Twitter paylaşımlarının insanların ona inandığı veya ona göre hareket edeceği anlamına gelmediğini, Tesla'nın hisse fiyatının yükselmesine veya düşmesine neden olmadığını söyledi.

Hissedarlar dolandırıldıklarını iddia ediyor

Tesla CEO'su Musk, 2018 yılındaki bir Twitter paylaşımında şirketi hisse başına 420 dolar ödeyerek borsadan çekmeyi değerlendirdiğini, bunun için fonların güvence altına alındığını belirtmişti. Tesla yatırımcıları ise dolandırıldıklarını ve milyarlarca dolar zarara uğradıklarını ifade ederek Musk'a tazminat davası açmıştı.  Davacı taraf avukatları, Musk'ın, söz konusu paylaşımı bilinçli olarak yaptığını ve Tesla hisselerinde dengesizlik yaşanmasına neden olduğunu iddia ediyor.

Kaynak: AA