Burak Kuru
9 Şubat 2011’de TRT ekranlarında, tarihimizin en absürt dizilerinden birisi başladı. İsmiyle müsemma bir dizi izleyeceğini sananlar Leyla ile Mecnun’daki evrenle tanışınca büyük şaşkınlık yaşadılar. Ama kimsenin bundan bir şikâyeti olmadı. Dizi ilk dakikada kendine has bir kitle oluşturdu. 105 bölümün ardından, 2013 yılında bu absürt yolculuk yarım kaldı. Ama etkisi hiçbir zaman kaybolmadı. Yarattığı dil her alana etki etti. Bu evrenin yaratılmasında büyük pay sahibi olan, dizinin yapımcılarından Pınar Aktuğ’u, 17 Mart 2017’de yitirdik. Sosyal medyada bıraktığı son izlerden birisi, dizinin hayranlarının zaman zaman başlattıkları kampanyaya destek verirken “Ahh keşke #LeylaİleMecnunYeniden başlasa” şeklinde attığı tweet olmuştu. O gün geldi işte, dizi yeniden başlıyor.![Onur Ünlü](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot-2021-09-02-at-23.42.03.jpg)