![](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/02/Screen-Shot-2021-02-05-at-00.23.28.png)
En çok zorlayan karakter Zeus’tu
Erkek karakterlerle dolu bir romanda tek kadın Yıldız. Her şeyi o çözüyor. Önce Yıldız’dan başlayalım… Cinayetlerin ilk kurbanı Cemal Ölmez, Almanya’da azınlık ama kendi ailesinde de cinsel kimliği yüzünden öteki… Bu romanda sizi en çok zorlayan karakter kim oldu?![](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/06/sibelahmet1-e1623939126916.jpg)
Bu bir erkek eleştirisi romanıdır
Roman her şeyiyle baba-oğul sorunları üzerinden ilerliyor ama Yıldız’la babası Yaman’ın ilişkisi çok farklı. Roman erkek karakterlerle dolu; babalar ve oğullar… “Babalarını öldürmeyen çocuklar büyüyemezler” cümlesinden yola çıkıp, erkeklerin iktidar ve var olma çabasına dair neler söylersiniz?Türkiye’nin makus kaderi: Annecilik
Peki ya bizim toplumumuza baktığımızda ne görüyorsunuz?‘Osmanlı’ya dönüş’ söylemi yıkıldı
Türkiye’de bu hiç olmadı mı?Yaban![Fotoğraf: Mert Orçun Özyurt](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/06/MRT_0267.jpg)
“27’nci kitabım ama hâlâ korkuyorum”
Yazarlık hayatınızın en başından bugüne dönüp baktığınızda ne görüyorsunuz? Neden korkuyorsunuz? Yazarlığı nasıl tanımlıyorsunuz?“Müslüman ve Türk olmayan şeye sahip çıkmıyoruz”
Anadolu tarihinin zenginliğinden bahsediyoruz. Pergamon dahil kültürel bir mirasa sahip olduğumuzun ne kadar farkındayız? Nasıl bir tarih anlayışımız var, biz neyi baz alıyoruz?![](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/06/kayiptanrilar.jpg)