![](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/02/Screen-Shot-2021-02-05-at-00.23.28-300x276.png)
Kadının hesaplaşacağı tek kişi var, kendisi...
Romanın kahramanı 35 yaşında bir kadın ve aslında bir yandan romanın anlatıcısı da onun iç sesi. Bu iç ses aynı zamanda çok kışkırtıcı, çok gerçekçi. Neden böyle bir anlatıcı seçtin? Ben kendimi varoluşçu akıma ait görüyorum. Daima gerçeklerin ön plana çıkması, bir hesaplaşma hali söz konusu. Peki neden? İnsanın “öz”ünü bulabilmesi için. Kendi değerlerini oluşturabilmesi ve kendini gerçekleştirebilmesi için. Bu kadının da hesaplaşacağı tek kişi kendisiydi. Daha yolun çok başında. Bu roman, bir kadın nezdinde pek çok kadının kendini hapsettiği yerden çıkartma çabası. Bunu da ancak kendisiyle dürüstçe konuşarak, kalbinin en derinindeki gerçeği bularak yapabilir.![](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/03/Ayriligin-ilk-Gunu-Kap-193x300.jpg)