14 Nisan 2024, Pazar
Giriş: 11.03.2024 10:30 | Son Güncelleme: 11.03.2024 10:35

NYT kırmızı halı görünümlerini inceledi: Oscar'ın en iyi 19 tarzı

Akademi Ödülleri'nin bu yılki kırmızı halısında zarif, abartılı ve hatta politik bir moda vardı. New York Times, ünlülerin tarzını inceledi ve en iyi 19 kıyafeti belirledi
NYT kırmızı halı görünümlerini inceledi: Oscar'ın en iyi 19 tarzı - Resim: 1

96. Akademi Ödülleri'nin kırmızı halısı sadece gerçek rengini değil, aynı zamanda şık, abartılı ve hatta politik modanın bir aracı olarak da ününü gösterdi. Cynthia Erivo'nun yeşil elbisesi Taylor Zakhar Perez toz mavisi Prada’sı gecenin parlak anlarından olsa da halıyı süsleyen elbise ve smokinlerin çoğu siyahtı. Bazı yıldızların kıyafetleri daha önceki Oscar törenlerinde giydikleri kıyafetlere gönderme yapıyordu. Marlee Matlin, ışıltılı lila rengi Rodarte elbisesinin 1987'de en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandığında giydiği elbiseye gönderme yaptığını söylerken, Lupita Nyong'o da 2014'te en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazandığında giydiği elbisenin renginden esinlenerek soluk mavimsi gümüş rengi bir Armani elbise tercih etti.

(Fotoğraf: Jutharat Pinyodoonyachet/The New York Times)

NYT kırmızı halı görünümlerini inceledi: Oscar'ın en iyi 19 tarzı - Resim: 2

Gazze'de ateşkes çağrısı yapan minik kırmızı rozetler gibi ışıltılı broşlar da hem erkeklerin hem de kadınların en görünür aksesuarları arasındaydı. İsrail-Hamas savaşı halı dışındaki eylemleri de etkiledi ve ünlüler törene gelirken protestolar gerçekleşti. Oscar töreninde sergilenen tüm stiller arasında en dikkat çeken 19 görünüm şöyleydi:

NYT kırmızı halı görünümlerini inceledi: Oscar'ın en iyi 19 tarzı - Resim: 3

Billie Eilish: En genç eski Hollywood

"Barbie" şarkısının söz yazarı olan Z kuşağı şarkıcı Billie Eilish, dalgalı saçları, Chanel çantası, tüvit eteği ve ceketindeki Artists4Ceasefire rozetiyle ihtişamını artırdı.

(Fotoğraf: Nina Westervelt/The New York Times)

NYT kırmızı halı görünümlerini inceledi: Oscar'ın en iyi 19 tarzı - Resim: 4

Lupita Nyong'o: En buzul mavisi

Aktrisin '12 Years a Slave' filmindeki performansıyla Oscar kazandığında giydiği elbiseye gönderme yapan tüylü Armani elbisesi sadece nostaljik değil aynı zamanda sürdürülebilirdi: 2020 yılında üretilmiş ve henüz giyilmemişti.

 (Fotoğraf: Jutharat Pinyodoonyachet/The New York Times)