21 Mayıs 2024, Salı Gazete Oksijen
Haber Giriş: 28.11.2023 10:24 | Son Güncelleme: 28.11.2023 10:39

Çizgi ve sokak kültürü bir arada: İCAF 22 Aralık’ta başlıyor

Çizgi roman, karikatür, sokak sanatı, fanzin, illüstrasyon ve animasyon, atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan, çizgi ve sokak kültürünü bir araya getiren İstanbul Comics and Art Festival 22-24 Aralık tarihlerinde Müze Gazhane’de
Çizgi ve sokak kültürü bir arada: İCAF 22 Aralık’ta başlıyor

2016 yılından bu yana düzenlenen İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Dream Sales Machine organizasyonuyla, 22-23-24 Aralık tarihlerinde Kadıköy Müze Gazhane’de gerçekleştirilecek.

Çizgi sanatı dünyasından çok sayıda sanatçıyı, birbirinden renkli etkinliklerle ağırlayan İstanbul Comics and Art Festival; çizgi roman, karikatür, illüstrasyon, animasyon, fanzin ve sokak sanatı gibi farklı yaratıcı alanlarını 22-24 Aralık tarihlerinde Müze Gazhane’ye taşıyarak katılımcılara unutulmayacak 3 gün yaşatacak. İCAF 2021 yılında da Kadıköy Müze Gazhane’de gerçekleşmiş ve çok büyük katılımla kapılarını kapatmıştı.

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), İstanbul, Ankara, İzmir Coffee Festival, Reformist, Barista Clash gibi büyük organizasyonları düzenleyen Dream Sales Machine tarafından her yıl İstanbul‘da gerçekleştiriliyor. Binlerce sanat severin ilgi gösterdiği İCAF, çizgi roman, karikatür, sokak sanatı, fanzin, illüstrasyon ve animasyon disiplinleri üzerinden atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan, çizgi ve sokak kültürünü bir araya getirerek, Müze Gazhane’nin açık ve kapalı alanlarında festival havası estirecek. Yılbaşı öncesi düzenlenecek olan İCAF’ta çok sayıda stantta yılbaşı alışveriş alternatifleri de olacak.

"İnsanları çizgi sanatlarıyla buluşturmak istiyoruz"

İstanbul Comics and Art Festival'i 2016 yılından bu yana Kadıköy Moda'da düzenlediklerini söyleyen Dream Sales Machine Başkanı Alper Sesli, “İCAF çizgi roman, karikatür, sokak sanatı, fanzin, illüstrasyon ve animasyon disiplinleri üzerinden atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan, çizgi ve sokak kültürünü bir araya getiren bir şehir festivali olarak büyük ilgi görüyor. Türkiye'nin bir başka kentine de taşıyabiliriz çünkü çok daha fazla sayıda insanı çizgi sanatlarıyla buluşturmak istiyoruz. İCAF aslında dijital devrime bir ara verip üretimin sürecinin bir parçası olmaktan büyük keyif alacağınız yepyeni bir deneyim festivali” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Girişlerin ücretsiz olacağı, stand-up ve DJ performanslarının da yer alacağı İCAF’ta bu yıl çok çeşitli alışveriş stantları da yer alacak. İstanbul Comics and Art Festival (İCAF) için detaylar çok yakında açıklanacak.