10 Aralık 2023, Pazar
Haber Giriş: 17.11.2023 10:44 | Son Güncelleme: 17.11.2023 11:10

Filme yakışır bir gece: Bihter'in galası Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşti

Unutulmaz Aşk-ı Memnu eserinin yeniden yorumu olan Bihter filminin galası Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşti. Galada konuşan Farah Zeynep Abdullah "Çok keyifli bir film sürecinin ardından içimize sinen bir filme imza attık, izleyenlerin de beğeneceğini umuyoruz" dedi
Filme yakışır bir gece: Bihter'in galası Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşti

Halit Ziya Uşaklıgil’in unutulmaz Aşk-ı Memnu eserinin yeniden yorumu olan ve güçlü kadrosunda Farah Zeynep Abdullah, Boran Kuzum, Osman Sonant, Hande Ataizi, Helin Kandemir, Nezaket Erden, Lorin Merhart, Mert Can Tekin, Mert İnce, Ebru Özkan ve Tilbe Saran’ın yer aldığı Bihter, Prime Video’da yayında.

Ünlü isimler de yer aldı

Sait Halim Paşa Yalısı’nda keyifli bir kokteyl davetinin ardından Bihter filminin özel gösterimi, Prime Video’dan Alptuğ Çopuroğlu’nun konuşmasıyla başladı. Film gösterimi sonrası gerçekleşen canlı müzik performansının yer aldığı after party ile devam eden geceye filmin oyuncularının yanı sıra aralarında Anıl Altan, Burak Yörük, Çağlar Ertuğrul, Cemal Can Canseven, Danla Biliç, Hivda Zizan Alp, Mina Ceran, Pelin Akil, Tuana Yücel, Yağız Can Konyalı, Yasemin Kay Allen, Zeynep Beşerler’in bulunduğu ünlü oyuncu, müzisyen, önde gelen medya mensupları ve influencerlar katıldı.

Yönetmenliğini Mehmet Binay ve Caner Alper’in üstlendiği, senaryosunu Merve Göntem’in kaleme aldığı, Timur Savcı ve Cemal Okan’ın yapımcılığıyla TAFF Pictures imzalı film; tutku, sadakatsizlik, cesaret ve korkaklık sebebiyle büyük bir felakete sürüklenen eşsiz bir hikaye sunuyor.

124 bin liralık elbise

Filmin başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah “Çok keyifli bir film sürecinin ardından içimize sinen bir filme imza attık, izleyenlerin de beğeneceğini umuyoruz” sözleriyle heyecanını dile getirdi.

Galaya damgasını vuran, Abdullah’ın Maison Margiela imzalı elbisesi oldu. Oyuncu, 124 bin liralık elbise için “Sıra dışı bir kıyafet istiyordum, tam da hayalimdeki gibi bir kıyafet giydim. Onun için çok mutluyum” dedi.

1 milyon dolarlık takıya özel iki koruma 

Hande Ataizi, 1 milyon dolar değerinde bileklik taktı. Takı firması, oyuncuya geceye özel gönderdiği bileklik için iki de koruma görevlendirdi.

Bihter hakkında

Bihter’in hayatı, annesinin hataları ve bu yüzden maruz kaldığı imalı bakışlar tarafından gölgelenmiştir. Görkemini kaybetmiş bir hayat sürmeye pek bir itirazı yokken zengin Adnan Bey’in evlilik teklifini, dönüşmekten korktuğu annesinden kurtulmak için kabul eder. Fakat annesine karşı duyduğu hırs, fark etmeden kendisinin de aynı hataları yapmasına neden olur. Güçlü, para sahibi ve arzulanan bir kadın olmanın ne demek olduğunu keşfettikçe; dönüşeceği hal Bihter’e zor günler yaşatacaktır.