13 Haziran 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 17.11.2023 09:43 | Son Güncelleme: 17.11.2023 14:43

Hayatını kaybeden Metin Uca'nın vasiyeti: Tören istemiyorum

Yoğun bakımdaki yaşam mücadelesi kaybeden Metin Uca'nın son röportajında açıkladığı vasiyeti tekrar gündem oldu. 62 yaşındaki sunucu "İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı
Hayatını kaybeden Metin Uca'nın vasiyeti: Tören istemiyorum

Geçirdiği trafik kazasının ardından yoğun bakıma kaldırılan, 3 gün önce yaptığı “İyileşiyorum” paylaşımının ardından dün entübe edilen ancak yaşam mücadelesini kaybeden Metin Uca’nın son röportajında açıkladığı vasiyeti tekrar gündem oldu. YouTube'da yayınlanan Haber Bahane programına konuk olan tiyatrocu, yazar ve sunucu "Yalnızlık korkun var mı?" sorusuna "60 yaşındayım ve yalnızım. Aman bana bir şey olursa diye bir kadınla birlikte olma taraftarı değilim. Bu o kadına haksızlık olur. Kendi adıma yetmeye çalışıyorum. Ölümden de korkmuyorum. Güzel öleceğimi düşünüyorum" diye cevap vermişti.

Vasiyetinden bahseden Metin Uca, "Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul Boğazı'ndan serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı.