24 Haziran 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 20.02.2024 21:00 | Son Güncelleme: 20.02.2024 21:15

Hüsnü Şenlendirici AK Parti'den aday oldu

AKP il ve ilçelerde belediye başkan adaylarını belirledi. Belediye meclis üyeliği listeleri de netleşti, ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici AKP'nin Bergama meclis listesinde birinci sıra adayı oldu
Hüsnü Şenlendirici AK Parti'den aday oldu

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım başladı, siyasi partiler aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Belediye başkan adaylarını düzenlenen tanıtım toplantılarıyla kamuoyuna duyuran AKP'nin meclis üyeliği aday listeleri de netleşti.

İzmir'in Bergama ilçesinde yaşayan ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, ilçesinde AKP tarafından 1. sıra meclis üyesi adayı olarak gösterildi.

Şenlendirici sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Bergama Belediyesi Meclis Üyeliğine aday gösterilmem ile ilgili bir açıklama yapma gereği duydum. Öncelikle, herhangi bir siyasi partiye üyeliğim olmadığının bilinmesini isterim. Değerli dostum Sadık Doğruer’in ricası üzerine, bir siyasi partiden değil, Belediye Başkanı Kontenjanından direk aday olarak gösterildim. Ben de bu “Başkan Kontenjanı Meclis Üyeliği Adaylık Teklifini”, doğup büyüdüğüm Bergama’ya faydalı olmak adına, bir nevi “Kültür Sanat ve Müzik Elçisi” olma misyonu ile kabul ettim. Kültürel ve sanatsal faaliyetleri, siyaset ve partiler üstü bir noktada gördüğümü belirtmek isterim. Kültür ve Sanat, benim için ayrıştırıcı olmaktan ziyade bütünleştirici kavramlardır. Memleketim Bergama’nın tüm dünyada tanıtımına katkı sağlayacağına inandığım işler yapmayı arzuluyorum. Bu isteğimin siyasi çekişmelere konu edilmesini doğru bulmuyorum. Kamuoyuna saygılarımla"