13 Temmuz 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 26.02.2024 20:20 | Son Güncelleme: 26.02.2024 20:31

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: Beni tehdit etmeye kalkma

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Arnavutköy’de düzenlenen ‘Halk Buluşması’ programında konuştu. İmamoğlu, Erdoğan'ın sözlerini hatırlatarak "Necmettin Erbakan için ne demişti? Yaş yetmiş iş bitmiş". Bugün kendisi 70 yaşına girdi. Ben kendisine böyle bir şey demeyeceğim ama beni tehdit etmeye kalkma" dedi
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: Beni tehdit etmeye kalkma

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Arnavutköy’de düzenlenen ‘Halk Buluşması’ programında vatandaşlarla bir araya geldi. "10 yıl önce AK Parti’nin tek kaybettiği ilçe Beylikdüzü’ydü. Seçimi aldım, o günden beri beni mimlediler. Her işimi engellemeye çalıştılar. O günden beri o ilçede başladığım ahlakla, Büyükşehir’de devam ediyorum" sözlerini kaydeden İmamoğlu şunları söyledi:

"İstanbul’un rantını 16 milyon insanımıza dağıtmaya devam ediyorum. O yüzden beni buralardan uzak tutmaya çalışıyorlar. O yüzden istiyorlar ki, Ekrem İmamoğlu 16 milyona bu rantı dağıtmasın, bir avuç insan yararlansın. Ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. Millet uyandı. Bakın karşılarına duvar gibi dikilince, cesur bir biçimde sürece dahil fikirlerimizi söyleyince bunlar türlü oyunlarla güya beni yıldırmaya çalışıyorlar. Daha önce de söyledim, bu kardeşiniz yılmaz, yıldırır. Siz yılacaksınız"

"En son şu davet meselesini gördünüz değil mi?" diyerek konuyu davet polemiğine getiren İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Allah aşkına, bu toplumda bizim örf ve adetimizde, kültürümüzde, inancımızda davet etmek makbuldür. Davete icabet etmek adettir. Vay efendim, İmamoğlu’nu kim davet etti? O mu davet etti bu mu davet etti? Davetiye bir ateş topuna döndü, ellerini yakıyor. Herkes kaçıyor davet mektubundan. Yahu siz beni nereye davet ettiğinizi zannediyorsunuz ya da etmediğinizi? Bu millet bu tarzınızın cevabını size verecek. Bunlar kalkmışlar davet aşağı davet yukarı, yok davet verildi, davet verilmedi. Söylüyorum tam acemi. Olsun biz arada sırada gaflarını da duymuyor değiliz. Ekrem İmamoğlu deprem bölgesine koştu dedi mi? Vallahi doğru söyledi. Projelerinin yüzde 87’sini yaptı dedi mi? Vallahi doğru söyledi. Zaten kampanya döneminde iki doğru söyledi onlar da bunlar" ifadelerini kullandı"

Tehdit etmeye kalkma

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Şu anda bu ülkeyi kimler yönetiyor? Biz yönetiyoruz. Şu anda İstanbul’da bulunan bu zat ve ya zevat böyle bir imkana sahip mi? Değil. Fakat, 31 Mart’tan itibaren, inşallah Murat Kurum kardeşimizle birlikte AK Parti yerel yönetimiyle Cumhur İttifakı Ankara’da elele verdiğimiz zaman herhangibir inşallah sarkma sözkonusu olmayacak ve yola emin adımlarla yürüyeceğiz. Kaldığımız yerden yeniden Bismillah diyerek işe koyulacak inşallah aziz İstanbul’un fetret devrini sona erdireceğiz" sözlerine tepki gösteren İmamoğlu, sözlerini şöyle noktaladı:

"Utanmadan 'Benden sonra sayın Topbaş İstanbul'a güzel bir çehre kavuşturdu' demiş. 5 imar dosyasına imza atmadı diye 'metal yorgunu' diyerek görevden almadınız mı? Kendisini siyaset dünyasına kazandıran Necmettin Erbakan için ne demişti "Yaş yetmiş iş bitmiş" bugün kendisi 70 yaşına girdi. Ben kendisine böyle bir şey demeyeceğim ama beni tehdit etmeye kalkma. Bu gün yine itiraf etmiş beni engellediğini. Murat Kurum gelirse işler aksamaz diyerek beni engellediğini itiraf etmiş. Bu milleti tehdit etmeyin.  'Oy yoksa hizmet de yok' diye tehdit ederseniz bu millet de size gereken cevabı verir..."