21 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 07.02.2024 18:24 | Son Güncelleme: 07.02.2024 18:39

Kılıçdaroğlu: Partimiz bütün büyükşehirleri kazanacak, desteğim tam

CHP'nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçim sürecinde 'sahaya inmediği' yönündeki eleştirilere 4 maddelik bir açıklamayla yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Partimiz bütün bileşenleri ile bu seçimlerde de gerekeni yapacak ve bütün büyükşehirleri kazanacaktır. Bu bağlamda, desteğim tam" dedi
Kılıçdaroğlu: Partimiz bütün büyükşehirleri kazanacak, desteğim tam

CHP'nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin yerel seçim çalışmalarına destek vermediği ve genel başkanlığa dönmeyi planladığı yönündeki haber ve yorumlarla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun 'Kurtla kuzuyu yiyip çobanla yas tutanlara…' notuyla paylaştığı 4 maddelik açıklamada, şu ifadeler yer aldı: 
"1) Cumhuriyet Halk Partisi’nin -ben dahil- bütün Genel Başkanları, milletin menfaatlerini ve partisinin çıkarlarını kendi canlarından dahi önde tutar ve canlarını bu uğurda santim sakınmazlar.
2) Hiç kimse bana, partimin kurumsal kimliğini, kasaba kurnazlığı ile çiğnetemez ve yıprattıramaz! Partimiz 100 yıllık bir çınardır, çok saygın bir Genel Başkan’ı, üzerinde üye ve delege iradesinin tecelli ettiği Parti Meclisi, emektar ve vatansever parti örgütleri vardır.
3) 2019 yerel seçimlerinde umudu nasıl yeşerttiysek ve devletleşmiş bir partiye karşı milletin kaçınılmaz zaferinin ilk tohumlarını nasıl attıysak, partimiz bütün bileşenleri ile bu seçimlerde de gerekeni yapacak ve bütün büyük şehirleri kazanacaktır. Bu bağlamda, desteğim TAMDIR! Arzum BUDUR!
4) Ülkemizin gündemi; milletin altında ezildiği enflasyon, anayasamıza darbe yapacak kadar bozulmuş hukuk sistemi, arifesinde olduğumuz ve kazanılmasının hayati önem taşıdığı yerel seçimlerdir. Ülke gündemini asılsız iddia ve iftiralar ile değiştirmenin anlamı yoktur."