14 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 04.04.2024 14:27 | Son Güncelleme: 04.04.2024 14:31

Mansur Yavaş mazbatasını aldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yeniden kazanan Mansur Yavaş, mazbatasını aldı. Yavaş yaptığı açıklamada, " Ankara bu konuda güvenini iletti. Mansur Yavaş belediyeciliğini tescilledi. İnşallah bundan sonra da bize güvenenlerin başını eğecek hiçbir işe karışmadan işimizi yapacağız" dedi
Mansur Yavaş mazbatasını aldı

31 Mart seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı yeniden kazanan CHP'li Mansur Yavaş, mazbatasını aldı. Yavaş mazbata sonrası yaptığı konuşmada, "Ankara yüksek bir oyla bu güvenini belirtti. Mansur Yavaş belediyeciliği adını verdiğimiz belediyeciliği tescilledi" dedi.

Yavaş açıklamasında şunları söyledi:

Mazbatamızı almış bulunuyoruz. Ben öncelikle 5 yıl hizmetten sonra, güvenini en yüksek oranda Türkiye rekoru kırarak belirten Ankara halkına çok teşekkür ediyorum. Bir diğer teşekkürüm hem il teşkilatımız ilçe başkanlarımız, gönüllülerimiz, emek veren herkese, oylarıyla da destek olan tüm Ankaralılara çok teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın diyorum. İnşallah bizler yine aynı şekilde hesap verebilen, şeffaf, açık bir şekilde ortak akılla hareket eden bir belediyeciliğe, sosyal belediyeciliğe aynen devam edeceğiz. Hep iddia ettiğim, gerçek belediyeciliğin bizim yaptığımız belediyecilik olduğunu, asfalt ve betondan plastikten üretilen şehirlerin, ne bir proje ne bir belediyecilik olmadığını söylemiştim. İçinde insan olmayan hiçbir projeye bir kuruş para vermeyeceğim, bu para halkın parasıdır, biz onların verdiği bütçeyi idare ediyoruz, o zaman bunu son derece dikkatli harcamamız gerekiyor. Hep bunları anlattım, çok şükür Ankara bu konuda güvenini iletti. Mansur Yavaş belediyeciliğini tescilledi. İnşallah bundan sonra da bize güvenenlerin başını eğecek hiçbir işe karışmadan işimizi yapacağız.