23 Temmuz 2024, Salı Gazete Oksijen
Haber Giriş: 21.03.2024 11:58 | Son Güncelleme: 21.03.2024 12:07

Mansur Yavaş'tan Turgut Altınok'a: 600 daireyi unutmuş olamaz

Mansur Yavaş, Turgut Altınok'un 600 dairesi olduğu iddialarına ilişkin, "Mal beyanında 600 daire yok. Unutmuş olamaz. Demek ki saklamak istedi veya kamuoyuna yalan söyledi" dedi
Mansur Yavaş'tan Turgut Altınok'a: 600 daireyi unutmuş olamaz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhur İttifakı'nın Ankara adayı Turgut Altınok'un Antalya'da 600 tane evinin bulunduğu iddialarına ilişkin, "600 daireyi unutmuş olamaz. Mal beyanını açıkladı ve bu 600 daire yok. Demek ki saklamak istedi veya kamuoyuna yalan söyledi. Bir siyasetçi yalan söyleyemez. Yalan söylediği de ortaya çıkıyorsa mutlaka gereğini yapması lazım. Çünkü insan aklına hemen şu geliyor; daha açıklamadığı neler var? Yani sakladığı bir şey mi var?" dedi.

Yavaş, Eczacılar Odası ziyaretinin ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yavaş'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • 600 daireyi unutmuş olamaz. Mal beyanını açıkladı ve bu 600 daire yok. Demek ki saklamak istedi veya kamuoyuna yalan söyledi. Bir siyasetçi yalan söyleyemez.
  • Yalan söylediği de ortaya çıkıyorsa mutlaka gereğini yapması lazım. Çünkü insan aklına hemen şu geliyor; daha açıklamadığı neler var? Yani sakladığı bir şey mi var?
  • Örneğin banka hesapları, ziynet eşyaları da açıklanmadı. Ben bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum artık. Bu 600 daire unutulacak bir şey değil.
  • Dolayısıyla eğer kamuoyundan bir şey kaçırılıyorsa orada şaibe doğacaktır. Ben gereğini yapmasını istiyorum kendisinin. Saklamak istemiş herhalde.
  • Başka bir anlamı yok çünkü 600 daire unutulamaz. 'Babadan kaldı.' Evet babadan kalmış olabilir ama niye onu da açıklamadınız, değil mi?
  • Bunların açıklanması lazım. Babadan ne kaldıysa veya ne gelir elde ediliyorsa banka hesaplarıyla açıklanması lazım ya da hiç açıklamayacaksın.
  • Madem açıkladınız tam açıklayın. Tam açıklamadığınız zaman insan haklarına bir türlü şey gelir. Kamuoyunun takdirine bırakıyorum.