23 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 26.03.2024 20:52 | Son Güncelleme: 26.03.2024 21:01

Murat Kurum: İstanbul bize Fatih'in, Atatürk'ün, Erbakan'ın, Yazıcıoğlu'nun, Türkeş'in, Erdoğan'ın emanetidir

Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Kurum Eyüpsultan'da konuştu. Kurum, "Gelin emanete sahip çıkalım. Bu emanet bize Sultan Fatih'in, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, rahmetli Erbakan hocamızın, şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun, Alpaslan Türkeş'in, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emanetidir" dedi
Murat Kurum: İstanbul bize Fatih'in, Atatürk'ün, Erbakan'ın, Yazıcıoğlu'nun, Türkeş'in, Erdoğan'ın emanetidir

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "31 Mart'ta gelin İstanbul'un emanetine sahip çıkalım. Çünkü bu emanet bize Sultan Fatih'in, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, rahmetli Erbakan hocamızın, şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun, Alpaslan Türkeş'in emanetidir. İstanbul bize, 22 yıldır İstanbul için, Türkiye için gecesini gündüzüne katan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emanetidir" dedi.

Eyüpsultan'da seçim otobüsünden halka seslenen Kurum, ilçedekilerin yol arkadaşı olduğunu söyledi. Kurum, Eyüpsultan'ın 31 Mart'ı müjdelediğini belirterek, "İnşallah hep birlikte sandığa gidip, sandıkta İstanbul'u unutanlara, İstanbul'u hatırlamayanlara sandıkta cevap verecek misiniz? İstanbul'un parasını çarçur edenlere, İstanbul'un kaynaklarını israf edenlere sandıkta cevap verecek miyiz? Sandıkta İstanbul'un çocuklarının geleceğine sahip çıkacak mıyız?" diye konuştu.

Kentsel dönüşüm mesajı

İstanbulluların hayallerini gerçekleştirmek için çalışacaklarını vurgulayan Kurum, "Nasıl 5 yıldır 81 ilimizde hizmet ettiysek, afetlerde milletimizin zor zamanında hep yanında olduysak, yine 1 Nisan'dan sonra milletimizle beraber olacağız, milletin yanında olacağız, milletimizle el ele olacağız. Bizim hayalimiz, İstanbul'da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar kentsel dönüşümü yapmak. Bizim hayalimiz, İstanbul'daki trafik çilesi bitene kadar orada metroları ve yolları, kavşakları, tünelleri yapmak" ifadelerini kullandı.

"İstanbul'un kaynaklarını kendi gelecekleri için harcadılar"

Mevcut İBB yönetiminin İstanbul'a hizmet etmediğini savunan Kurum, şunları kaydetti: "İstanbul'a verdikleri sözleri unuttular. 'İsrafı bitirdik' deyip israf yaptılar ve İstanbul'u bir rant olarak gördüler. En acısı da İstanbul'un kaynaklarını kendi gelecekleri için harcadılar. 5 yılda 230 kilometre metro sözü verip, 17 kilometre 88 metre metro yaptılar. '5 yılda 100 bin konut yapacağız' dediler, 5 bin 489 konut yaptılar. İstanbul'u görmezden geldiler. İstanbul'u hatırlamadılar ama hiç merak etmeyin, biz İstanbul'un her anında hep yanında olacağız. Bu söz eser adamlarının sözüdür. Bu söz Murat Kurum sözüdür. Bu söz Recep Tayyip Erdoğan'ın sözüdür. 31 Mart'ta sandığa gideceğiz, irademizi koyacağız. İstanbul'un geleceğine 31 Mart'ta gelin birlikte sahip çıkalım. 31 Mart'ta gelin İstanbul'un emanetine sahip çıkalım. Çünkü bu emanet bize Sultan Fatih'in, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, rahmetli Erbakan hocamızın, şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun, Alpaslan Türkeş'in emanetidir. İstanbul bize, 22 yıldır İstanbul için, Türkiye için gecesini gündüzüne katan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emanetidir."

 

Kaynak: AA