13 Haziran 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 13.03.2024 21:54 | Son Güncelleme: 13.03.2024 22:02

Özel'den Erdoğan'a: Onunla kavga edeceğim ama istediği alanda etmeyeceğim

CHP Genel Başkanı Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mardin mitingindeki açıklamaları için, "Mardin'de konuşmuş ve bizimle kavga etmek istemiş. Onunla kavga edeceğim ama onun istediği alanda etmeyeceğim. Kimlik, mezhep siyasetinde etmeyeceğim. Emekliler, emekçiler, gençler için edeceğim" dedi
Özel'den Erdoğan'a: Onunla kavga edeceğim ama istediği alanda etmeyeceğim

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında Menderes ve Torbalı ilçelerinde halk buluşmalarına ve iftar programına katıldı. Torbalı ilçesinde Sadık İleri Bulvarı'nda parti otobüsü üzerinden vatandaşlara seslenen Özel, belediye başkan adayları için destek istedi. Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay'ın sürdürülebilir kalkınma programları ve belediyecilikte Avrupa standartlarını Türkiye'de tutturan tek başkan olduğunu, 31 Mart'tan sonra önemli hizmetler yapacaklarına inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şırnak ve Mardin mitinglerindeki konuşmalarına değinen Özel, şöyle konuştu: "Mardin'de konuşmuş ve bizimle kavga etmek istemiş. Tutturmuş, 'DEM, DEM, DEM'. Ben diyorum ki vatandaşın derdi DEM değil, zam, zam, zam. Ben onunla kavga edeceğim, evet edeceğim ama onun istediği alanda etmeyeceğim. Kimlik siyasetinde etmeyeceğim, mezhep siyasetinde etmeyeceğim, ben onunla kavgayı emekliler, emekçiler, gençler için Türkiye için edeceğim." Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mardin'deki mitinginde vatandaşlara demokratikleşme konusunda CHP'yi şikayet ettiğini savunan Özel, “Kardeşim biz demokratikleşmeye hiçbir zaman karşı çıkmadık. Demokratik gelen her yasa teklifine destek verdik” ifadesini kullandı. CHP'nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerinin, Türkiye'nin birliği ve bütünlüğünün yanında olduğunu söyleyen Özel, "Yüreğinde vatan, millet, bayrak ve Atatürk sevgisi olan herkes bizimle beraberdir, biz de onlarla beraberiz" dedi.

Kaynak: AA