19 Nisan 2024, Cuma
Haber Giriş: 01.04.2024 09:32 | Son Güncelleme: 01.04.2024 10:19

Yeniden Refah (YRP) seçimleri üçüncü sırada tamamladı

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde Yeniden Refah (YRP) kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 6'nın üzerinde oy alarak seçimleri üçüncü sırada tamamladı
Yeniden Refah (YRP) seçimleri üçüncü sırada tamamladı

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre Yeniden Refah Partisi (YRP), toplamda 2 milyon 840 binin üzerinde oy aldı. Seçimlerde yüzde 6'nın üzerinde bir oy toplayan Yeniden Refah üçüncü sırada yer alıyor. Yeniden Refah büyükşehir belediyelerinden 1, il belediyelerinden 1, ilçe belediyelerinden 39'unu kazandı. YRP'nin kazandığı şehirler Yozgat ve Şanlıurfa oldu.

 Seçim sonrası konuşma yapan YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan  "Milletimiz iftiracılara, gazeteci kılığına bürünmüş trollere ve yolunu kaybetmiş vefasızlara en güzel dersi vermiştir" dedi. Seçim sonuçlarının AK Parti'ye açık bir sarı kart anlamı taşıdığını belirten Yeniden Refah lideri "Bu sonucun oluşmasında iktidarın yıllardır inatla uyguladığı borç-faiz-zam-vergi ekonomisi ve bunun sonucunda oluşan yoksulluk ve ekonomik kriz rol oynamıştır. Yine bu sonucun oluşmasında İsrail'le, siyonist katillerle ticareti devam ettirme ayıbı ve utancı çok büyük bir rol oynamıştır. PKK, DHKP-C ve FETÖ terör örgütlerine kucağını açan, İslam ve Kur'an düşmanı İsveç'in göz göre NATO üyeliğine onay verilmesi bu tablonun oluşmasında rol oynamıştır" dedi.