22 Mayıs 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Giriş: 22.04.2024 09:15 | Son Güncelleme: 22.04.2024 09:32

Henry Cavill'ın Antalya'da çekilen yeni filmi gişede umduğunu bulamadı

Henry Cavill'ın Antalya'da çekilen yeni filmi The Ministry of Ungentlemanly Warfare gişede umduğunu bulamadı. ABD'de 9 milyon dolarda kalan film Civil War'ın (İç Savaş) lider olduğu haftada kendine dördüncü sırada yer bulabildi
Henry Cavill'ın Antalya'da çekilen yeni filmi gişede umduğunu bulamadı - Resim: 1

Henry Cavill'ın başrolde yer aldığı; yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını Britanyalı sinemacı Guy Ritchie'nin üstlendiği casus filmi The Ministry of Ungentlemanly Warfare, 9 milyon dolar hasılatla gişede yavaş bir başlangıç yaptı ve umduğuna ulaşamadı. Damien Lewis'in Churchill's Secret Warriors (Churchill'in Gizli Savaşçıları) adlı kitabından uyarlanan yeni filmin çekimlerinin bir kısmı Antalya'da gerçekleşti.

Alex Garland'ın yönettiği ve Kirsten Dunst'ın şiddetle bölünmüş bir Amerika'yı gezen bir foto muhabirini canlandırdığı İç Savaş ise gösterime girdiği ikinci hafta sonunda 11,12 milyon dolar hasılat elde etti. Şimdiden 44,8 milyon dolar hasılata ulaşan film, A24'ün tüm zamanların en çok hasılat yapan ilk beş filminden biri oldu.

50 milyon dolarlık maliyetiyle, bağımsız dağıtımcının bugüne kadarki en pahalı filmi olma özelliğini de taşıyan film için başa baş bir yarış olsa da İç Savaş, vampir korku filmi Abigail, The Ministry of Ungentlemanly Warfare ve Spy x Family Code: White gibi üç yeni filmin çıktığı haftada 1 numaradaki yerini korumayı başardı.

Fotoğraf: İç Savaş

Henry Cavill'ın Antalya'da çekilen yeni filmi gişede umduğunu bulamadı - Resim: 2

1. İç Savaş
11 milyon dolar

Henry Cavill'ın Antalya'da çekilen yeni filmi gişede umduğunu bulamadı - Resim: 3

2. Tutsak Abigail
10 milyon dolar

Henry Cavill'ın Antalya'da çekilen yeni filmi gişede umduğunu bulamadı - Resim: 4

3. Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk
9.5 milyon dolar