22 Haziran 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 28.05.2024 00:04 | Son Güncelleme: 28.05.2024 00:21

Ali Koç: Böcekleri ezeceğimizden şüpheniz olmasın

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, seçim çalışmaları kapsamında kulüp üyeleriyle bir araya geldi. Mevcut TFF yönetimini hedef alan Koç, "Defalarca gündeme getirdiğimiz konular artık diğer camialarda da kabul görmeye başladı. O misyonumuzu bitireceğiz ve böcekleri ezeceğimizden şüpheniz olmasın" dedi.
Ali Koç: Böcekleri ezeceğimizden şüpheniz olmasın

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, seçim çalışmaları kapsamında Ankara ve Mersin'de kulüp üyeleriyle bir araya geldi. Konuşmasında mevcut TFF yönetimi için sert ifadeler kullanan Koç, "O veya bu şekilde 18'inde (Temmuz) gidiyorlar. Bir sürü kulübe baskı geldi, imzalarını geri çekmek durumunda kaldılar. Bugünler geçmek üzere. Belediye seçimlerinde de gördünüz, bazı şeyler değişiyor" dedi. 

Futbolun siyasete karıştırılmasının fayda değil zarar verdiğinin görüldüğünü dile getiren sarı-lacivertli kulübün başkanı, "Bizim defalarca gündeme getirdiğimiz konular artık sadece Fenerbahçe camiasında değil kitlesel olarak Türkiye'de rakibimizin dışındaki camialarda da yer bulmaya, kabul görmeye başladı. O yüzden o misyonumuzu bitireceğiz ve böcekleri ezeceğimizden şüpheniz olmasın" diye konuştu. 

Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; 

  • Size şunu teminatını verebilirim; Diğer aday kazandığı takdirde camiayı kenetlemek için elimizden gelen desteği vereceğimizden şüpheniz olmasın.
  • Olağanüstü bir sezon geçirdik. ‘Fenerbahçe kötü bir sezon geçirdi’ diyen varsa iyi niyetli biri değildir. Şampiyon olamadık. Biz 102 puan alsak rakibe 103 puan aldıracaklardı. Herkesi yendik, rakipleri yendik ama sistemi bir kez daha yenemedik.
  • (Galatasaray) Avrupa'da 4 kırmızı kart aldılar, Süper Lig'de koca sezon 1 kırmızı kart gördüler.
  • Beşiktaş Kulübü şerefli ikinciliklerden bahsederdi. Kimden bahsederdi? Bizden mi, Trabzonspor'dan mı, Başakşehir'den mi? Malum takıma karşı bahsederdi. Benzer bir dönemi de ne yazık ki biz şu an yaşıyoruz.
  • Bugüne kadar 90 puan barajının kaç kez aşıldığını biliyor musunuz? 1980'lerin sonunda iki sezon arka arkaya aşılmış. Bir kere Fenerbahçe, bir kere Galatasaray. Onun dışında 90 puan alınan başka bir sezon yok.
  • Şahsen çok daha hırslandım, çok daha inançlıyım. Son 2 senede prangalar atılınca ne kadar iyi kadrolar kurduğumuzu, ne kadar iyi hocalar getirdiğimizi gördünüz ama bir şekilde sistemi yenemedik.Niye umutluyum? Artık Fenerbahçe'nin çok iyi bir kadrosu var. Tarihin en iyi kadrosu diyorum. Fenerbahçe tarihinin en iyi sonucunu bu kadro almıştır.
  • İnşallah bu kadronun üstüne 3-4 bilemediniz 5 ilave yapmamız gerekiyor. Mesela kanatlarda sıkıntımız vardı, ilave yapmamız gerekiyor. Nisan ayından beri Mario Branco ve ekibi çalışıyor. Şu anda hiç bırakmayı düşünmediğimiz oyunculara ilgi alaka var, onları da değerlendirmek zorundayız. Kadroyu korursak üstüne 3-4 futbolcuyla çok daha kuvvetli bir takımımız olacak.
  • Şampiyonluk sözü verip gerçekleşeceğini bilsem veririm ama öyle olmuyor. İnşallah şampiyonluk sözü gerektirmeyecek kalitede bir kadro kuracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
  • Benim Fenerbahçe'den alacak tek bir kuruşum yoktur. Bunun aksini söyleyenler de şerefsizce yalan söylüyorlar.
  • O veya bu şekilde 18'inde (Temmuz) gidiyorlar. Bir sürü kulübe baskı geldi, imzalarını geri çekmek durumunda kaldılar. Bugünler geçmek üzere. Belediye seçimlerinde de gördünüz, bazı şeyler değişiyor. Futbolun siyasete karıştırıldığı zaman fayda değil zarar verdiğini de insanlar görüyorlar. Bizim defalarca gündeme getirdiğimiz konular artık sadece Fenerbahçe camiasında değil kitlesel olarak Türkiye'de rakibimizin dışındaki camialarda da yer bulmaya, kabul görmeye başladı. O yüzden o misyonumuzu bitireceğiz ve böcekleri ezeceğimizden şüpheniz olmasın.