21 Temmuz 2024, Pazar Gazete Oksijen
Giriş: 07.07.2024 10:40 | Son Güncelleme: 07.07.2024 10:48

Bizim Çocuklar dış basında: Türkiye'de acı ayrılığa rağmen gurur hakim

EURO 2024 çeyrek final müsabakasında A Milli Futbol Takımı'mız, Hollanda ile karşılaşmasında sahadan 2-1 mağlup ayrıldı. Milliler elenmesine rağmen övgüleri toplarken Avrupa basınında gündeme oturdu
Bizim Çocuklar dış basında: Türkiye'de acı ayrılığa rağmen gurur hakim - Resim: 1

2024 Avrupa Şampiyonası'nın çeyrek finalinde A Milli Futbol Takımı, Hollanda ile karşılaştı. Berlin Olimpiyat Stadı'nda karşılaşmanın ilk yarısında 1-0 öne geçen milliler, maçı 2-1 kaybederek turnuvaya veda etti. A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2024'e veda ettiği bu maç, Avrupa basınında geniş yer buldu. Dış basın, Türkiye'yi Almanya’daki şampiyonada ikinci ev sahibi olarak nitelendirdi.

Dış basında yer alan haberler şu şekilde:

Bizim Çocuklar dış basında: Türkiye'de acı ayrılığa rağmen gurur hakim - Resim: 2

THE GUARDIAN: Koeman, oyuncularının duvara tosladığını gördü ve 1.98'lik toteme uzanarak Weghorst'u oyuna aldı. Onun girişi gidişatı değiştirdi ve amansız Türkiye'nin üstesinden geldiler.

NOS: Hollanda takımı Türkiye karşısında direnç göstererek 20 yıl sonra Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale geri döndü

Bizim Çocuklar dış basında: Türkiye'de acı ayrılığa rağmen gurur hakim - Resim: 3

DE TELEGRAAF: Türkiye'ye karşı oynamak hiç de kolay değildi, zor bir maç oldu. Ama bu Hollanda takımı büyük bir karakteri olduğunu kanıtladı.

DAILY MAIL: Hollanda, geriden gelip aldığı dramatik galibiyetle son dörde kalmayı başardı, Berlin'deki Türk ateşini söndürdü.

Bizim Çocuklar dış basında: Türkiye'de acı ayrılığa rağmen gurur hakim - Resim: 4

EL PAIS: Coşkulu ve savaşçı bir Türkiye karşısında Hollanda zorlandı. Koeman'ın takımı Türk taraftarların coşkusuyla ısınan atmosferde çok çalışmak zorunda kaldı. Almanya'nın ardından turnuvanın ikinci ev sahibi de elendi.

EL CONFIDENCIAL: Hollanda, Türkiye'yi beş dakikada yenerek Arda Güler'in hayaline son verdi. Hollanda-Türkiye buluşması, en keyifli geçen ve uzatmaya gitmeyen tek çeyrek final maçı oldu.