17 Nisan 2024, Çarşamba
Haber Giriş: 26.10.2023 18:21 | Son Güncelleme: 26.10.2023 18:40

Fenerbahçe'den 100. yılda Cumhuriyet bursu kampanyası

Fenerbahçe, Cumhuriyetin 100. yılında 81 ilde 81 çocuğa ve KKTC'den bir çocuğa Türk Eğitim Vakfı işbirliğinde burs sağlayacağını duyurdu. Sarı-lacivertli birçok sporcu da kulübün başlattığı organizasyona destek vereceklerini açıkladı
Fenerbahçe'den 100. yılda Cumhuriyet bursu kampanyası

Fenerbahçe Kulübü, Cumhuriyetin 100. yılı için Türkiye'nin 81 ilindeki 81 çocuğa ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden 1 çocuğa Cumhuriyet bursu verileceğini açıkladı. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Bir milletin eşsiz fedakarlığı, tarifsiz emeği, tanımsız adanmışlığı ile kurulan Cumhuriyetimizin 100. yılını, ülkemize olan inancımızla büyük bir coşku ve umutla kutluyoruz. Atamızdan aldığımız 'Bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmez' bilinciyle ülkesinin değerlerini ve milli duruşu benliğinde taşıyan, bu güzel ülke için sorumluluklarını gururla sahiplenen, binlerce sporcunun yetişmesinde ve bayrağımızın göndere çekilmesinde pay sahibi olan dünyanın en büyük spor kulübü olarak; bir avuç toprağı vatan yapan ve bu güzel ülkeyi bizlere emanet eden tarihimizin mirasına olan bağlılığımızla, Türk Eğitim Vakfı iş birliğinde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, ülkemizin 81 ilindeki 81 evladımıza ve yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki 1 çocuğumuza, Cumhuriyet bursu vereceğimizi açıklıyoruz." ifadeleri yer aldı.

 "Bir avuç toprağı kanlarıyla vatanımız yapanlara sonsuz minnet ve saygılarımızı sunuyoruz!" ifadelerinin yer aldığı açıklama şöyle sürdü: "Kulübümüzün, TEV ile hayata geçirdiği bu adımın bir parçası olmak isteyen her bir taraftarımızı, takım fark etmeksizin tüm sporseverleri ve vatandaşlarımızı projemize katkıya davet ediyoruz! Bu güzel ülkenin kıymetli evlatları, Cumhuriyetin 100. yılı kutlu olsun, Fenerbahçe arması size fener olsun! Sonsuza dek, Cumhuriyet!"

Sporculardan kampanyaya destek

Fenerbahçe Kulübü'nün bu adımının ardından sarı-lacivertli birçok sporcu da söz konusu organizasyona katkı sağlayacaklarını açıkladı. Mert Hakan Yandaş doğduğu şehir Bursa'da 16 çocuğa, İrfan Can Kahveci depremin vurduğu Hatay'da 10 çocuğa, Cengiz Ünder Balıkesir, İzmir, Ankara ve İstanbul'da 4 çocuğa, Edin Dzeko ve Melih Mahmutoğlu da birer çocuğa burs verecek.

Kaynak: AA