10 Aralık 2022, Cumartesi
Haber Giriş: 22.11.2022 20:36 | Son Güncelleme: 22.11.2022 21:29

Manchester United, Ronaldo'nun sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini açıkladı

İngiliz ekibi Manchester United, Cristiano Ronaldo'nun sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini açıkladı. Son dönemde kulüple özellikle de teknik direktör Erik ten Hag ile sorunlar yaşayan futbolcu, "ihanete uğradığını" açıklamıştı
Manchester United, Ronaldo'nun sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini açıkladı

İngiliz ekibi Manchester United, Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'nun sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini açıkladı. Manchester United ile Ronaldo'nun yolları, 37 yaşındaki golcü oyuncunun, İngiliz televizyon kanalı TalkTV'de yayınlanan "Piers Morgan Sansürsüz" programındaki ses getiren röportajından bir hafta sonra ayrıldı. Kulüpten yapılan açıklamada, Ronaldo'nun sözleşmesinin karşılıklı anlaşma sonucu feshedildiği belirtildi. Manchester United formasıyla 346 maçta 145 gol atan Ronaldo'ya, takıma katkısından dolayı teşekkür edildi.

Geçtiğimiz sezonun başında Juventus'tan ayrılarak efsanesi olduğu Manchester United'a geri dönen 37 yaşındaki Ronaldo son dönemde kulüple sorun yaşıyordu. İlk olarak Manchester United'ın yaz kampına çok geç katılarak tepkileri üzerine toplayan yıldız futbolcu teknik direktör Erik ten Hag'le de anlaşmazlıklar yaşıyordu. 

Manchester United'daki ilk döneminde (2003-2009) bir UEFA Şampiyonlar Ligi, 3 de Premier Lig kupası kazanan Ronaldo, geçtiğimiz sezonun başında Juventus'tan ayrılarak efsanesi olduğu Manchester United'a geri dönmüştü. Yılın futbolcusuna verilen ödüllerden Altın Top'a (Ballon d'Or) 5, FIFA En İyi'yi ise 2 defa layık görülen Ronaldo, teknik direktör Erik ten Hag yönetimindeki takımda ilk 11'e girmekte zorlanıyordu.

Ronaldo, Piers Morgan Sansürsüz programında, Erik ten Hag'ın da aralarında bulunduğu birkaç kişinin kendisini kulüpten göndermeye çalıştığını ve ihanete uğramış hissettiğini söylemişti.