14 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 03.04.2024 17:58 | Son Güncelleme: 03.04.2024 18:13

Trabzonspor'dan TFF'ye istifa çağrısı: Futbolun derin komadan çıkmasının tek yolu bu

Trabzonspor Kulübü, olaylı Fenerbahçe maçıyla ilgili PFDK kararlarına tepki gösterdi. Trabzonspor Başkan Yardımcısı Saral'ın açıklamasında verilen cezaların yeni bir kaosa neden olduğu savunularak TFF'nin istifası istendi
Trabzonspor'dan TFF'ye istifa çağrısı: Futbolun derin komadan çıkmasının tek yolu bu

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) olaylı Fenerbahçe maçı nedeniyle 6 maç sahasında seyircisiz oynama ve 3 milyon lira para cezası verdiği Trabzonspor, karara tepki gösterdi.  Bordo-mavili kulübün sosyal medya hesaplarından Başkan Yardımcısı Taner Saral imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan cezalar ne kurala ne akla ne de ahlaka sığmaz bir halde. TFF Başkanı Büyükekşi ve A Takımı, bugün duyurdukları cezalarla ülkemizde yeni bir kaosa neden olmuştur" denildi. 

Trabzonspor'un TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye, Büyükekşi'nin ekibine ve hakem camiasına en ufak bir güven kırıntısının dahi kalmadığı vurgulayan açıklama şöyle devam etti: "Maalesef gelinen noktada işini yapan iyi insanlar dahi bu aşağılık düzenin ya parçası olmuş ya da sessiz kalıp koltuklarının derdine düşmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu, sezonun başından beri devam ettirdiği tiyatroda bugün yeni bir perde açmıştır. Bir kez daha en net şekilde ifade ediyoruz… Bu sürecin bir parçası olmadık, olmuyoruz ve olmayacağız! TFF Başkanı Büyükekşi ve avenesi milletimizin gözünün içine baka baka milyonlarca vatandaşımızın futbol aşkını mahvetmiş, toplumun ortasına nifak tohumları ekmiş ve bugün itibariyle artık kontrolünü tamamen kaybetmiştir."

TFF Başkanı Büyükekşi ve yönetiminin istifa etmesi gerektiği savunulan açıklamada şu şu ifadeler yer aldı: "Ülkemiz futbolunun girdiği bu derin komadan çıkmasının tek yolu, ilk önce TFF Başkanı olmak üzere sorumluluk sahibi pozisyondaki herkesin istisnasız bir şekilde istifa etmesidir. Eğer bugün bu adımlar atılmazsa ülkemiz futbolunun yarınları da yine bu gaspçı ekip tarafından hiç edilecektir. Şanlı Trabzonspor’un ve milyonlarca vefakar taraftarımızın hakkını bugün açıklanan kararda emeği olanlara asla helal etmiyoruz! Eğer içinizde ufacık bir Allah korkusu kaldıysa, ağzınızdan düşürmediğiniz şerefin, haysiyetin zerresi varsa artık o koltukta oturmazsınız. Büyük Trabzonspor taraftarı bilsin ki; emek hırsızları ve şikecilerle mücadelemiz sonsuza kadar devam edecektir."