05 Mart 2024, Salı
Haber Giriş: 17.06.2023 15:13 | Son Güncelleme: 17.06.2023 15:25

Uğur Dündar, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etti

Gazeteci Uğur Dündar Twitter hesabından yaptığı açıklamada Fenerbahçe'nin Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı görevini bırakmaya karar verdiğini açıkladı
Uğur Dündar, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etti

Fenerbahçe Kulübünün 2022 yılı olağan mali genel kurul toplantısı başladı. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Kulüp Başkanı Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar ve üyeler katıldı. 

Olağan Mali Genel Kurul toplantısında kongre üyesi Mehmet Seyfettin Gürel'in yaptığı konuşma tepki çekti. Gürel, "Uğur Dündar görevini bırakmayacaksın. Ali Koç, Fenerbahçe'yi şampiyon yapmadan buradan gitmeyeceksin. Kimse sana burada operasyon çekemez. Fenerbahçe Spor Kulübü, Ali Koç'a haksızlık ediyor. Daha önce de Aziz Yıldırım'a Ali Şen'e haksızlık ettik. Arkadaşlar olayın farkında değilsiniz" ifadelerini kullandı. Bu konuşma sonrasında salonda tartışmalar çıkmaya başladı. Olayın ardından Uğur Dündar, Twitter hesabından görevi bıraktığını açıkladı. 

Dündar paylaşımında, "Hayat felsefem hep onurlu yaşamak, çocuklarıma şerefli bir soyadı bırakmak oldu. Yüksek Divan Kurulu Başkanlığını da #CumhuriyetinFeneri olduğu için kabul ettim. Bugün de bu görevi bırakmaya karar verdim. Ölünceye kadar Mustafa Kemal'in askeri olacağım, bedeli neyse ödeyeceğim" ifadelerini kullandı. 

Ali Koç'un konuşması yarıda kesildi

Başkan Ali Koç kürsüye çıkarken "Söylesene Ali Başkan bu ne biçim Fenerbahçe" şeklinde tezahürat yaparak tepki gösteren kongre üyeleri, başkanın konuşması sırasında da "Taraftar İstifa" diye bağırarak konuşmaya tepki koydu.

Ardından başkanın "Biz başarısızlığı isteyerek mi yapıyoruz" sorusuna tribünlerden alaycı bir dille "evet" şeklinde yanıt verilince başkan Koç, "Aferin sana evet bilerek yapıyoruz" diye cevap verdi. Bunun üzerine ise kongrede gerginlik oluştu ve Uğur Dündar 15 dakikalık ara verdi.