04 Mart 2024, Pazartesi
Giriş: 18.03.2023 15:42 | Son Güncelleme: 21.03.2023 13:55

Adıyaman'da enkaz kaldırma çalışmaları gece de sürecek

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin büyük yıkıma neden olduğu Adıyaman'da enkaz kaldırma ve yıkım çalışmaları gece de devam edecek
Adıyaman'da enkaz kaldırma çalışmaları gece de sürecek - Resim: 1


Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Adıyaman'da, enkaz kaldırma ve hasarlı binaların yıkım çalışmaları devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve belediyelerden görevlendirilen iş makineleriyle, depremlerde ağır hasar gören ve tehlike oluşturan binalar kontrollü şekilde yıkılıyor.

Adıyaman'da enkaz kaldırma çalışmaları gece de sürecek - Resim: 2

Yıkım işleminin sürdüğü bölgelerde polis ekipleri güvenlik önlemleri alıyor, yollar trafiğe kapatılıyor. Altınşehir Mahallesi'ndeki ağır hasarlı bir site de geniş güvenlik önlemleriyle yıkılmaya başlandı. Ekipler bir yandan da enkaz kaldırma çalışmalarını gerçekleştiriliyor.

Adıyaman'da enkaz kaldırma çalışmaları gece de sürecek - Resim: 3

Bilirkişi heyetlerinin savcılar gözetiminde demir ve beton numuneleri almasının ardından kepçelerle kamyonlara yüklenen enkaz, belirlenen depolama alanlarına taşınıyor.

Adıyaman'da enkaz kaldırma çalışmaları gece de sürecek - Resim: 4

Kentte görevlendirilen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek,enkazların kaldırılmasıyla hayatın normale döndürülebileceğini söyledi. Son günlerde yoğun çalışma içine girdiklerini vurgulayan Çiçek, "Günde 62 enkaz kaldırıyoruz, hedefimiz 100 enkazı tamamen alıp şehirden kaldırmak. Eğer günlük 100 enkazı kaldırabilirsek, şehrin 10 günde bambaşka hale geldiğini göreceksiniz. Mahalle mahalle, parsel parsel enkazları ekiplere teslim ettik" dedi.