24 Haziran 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 11.06.2024 15:45 | Son Güncelleme: 11.06.2024 16:17

Bakan Koca'dan ambulansın önünü kesenlere tepki: Bu iki şahısta insanlık göremeyeceksiniz

İstanbul Kadıköy'de bir ambulansın önünün iki kişi tarafından kesilmesine tepki gösteren Bakan Koca "İki şahıs ambulansa yol vermemekte direttiler. Hastayı görmek istediler. Sonunda gördüler. İzleyin, bu iki şahısta insanlık göremeyeceksiniz. Yasa peşlerinde" dedi
Bakan Koca'dan ambulansın önünü kesenlere tepki: Bu iki şahısta insanlık göremeyeceksiniz

Kadıköy Bostancı'da meydana geldiği belirtilen olay, tepkilere yol açtı. Bir motosiklette kasksız yolculuk yapan iki kişi bir ambulansın yolunu keserek içeride hasta olmadığını iddia etti. Siren çalarak hastayı hastaneye yetiştirmeye çalışan ambulans sürücüsü çaresiz kalınca kapıyı açarak hastayı gösterdi. O anlar bir başka görevli tarafından görüntülendi.

"Akıl almaz bir olay yaşadı"

Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine tepkiler birbirini izlerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya paylaşımı yaptı. Koca paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

İstanbul Kadıköy’de ambulansla hasta taşıyan arkadaşlarımız akıl almaz bir olay yaşadı. Bir motosikletteki iki şahıs ambulansa yol vermemekte direttiler. Hastayı görmek istediler. Sonunda gördüler. İzleyin, bu iki şahısta insanlık göremeyeceksiniz. Yasa peşlerinde.