03 Mart 2024, Pazar
Haber Giriş: 28.05.2023 15:13 | Son Güncelleme: 28.05.2023 15:30

Binali Yıldırım'dan kabinden geç çıkan eşine: Ne oldu hanım karar veremedin mi?

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, torunları ile Tuzla Emlak Konut Cemil Meriç İlkokulu'na gelerek oyunu kullandı. Yıldırım, kabinden yaklaşık 30 saniye geç çıkmasının üzerine eşine "Ne oldu hanım karar veremedin mi?" diye sordu
Binali Yıldırım'dan kabinden geç çıkan eşine: Ne oldu hanım karar veremedin mi?

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için oy kullanmak üzere eşi Semiha Yıldırım ve torunu Erhan Yıldırım ile birlikte Tuzla'da bulunan Emlak Konut Cemil Meriç İlkokul ve Ortaokulu'na geldi. Yıldırım saat 12.00 sıralarında geldiği okulda, 1055 no'lu sandıkta görevlilere kimlik belgelerini ibraz ederek oyunu kullandı. Yıldırım oyunu kullandıktan sonra 30 saniye kabinden geç çıkan eşi Semiha Yıldırım'a "Ne oldu hanım karar veremedin mi?" demesi sınıfta kahkahalara sebep oldu.

Oyunu kullandıktan sonra gündeme dair açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım, "Biliyorsunuz, ilk seçimi 14 Mayıs günü yaptık. Meclisi ve milletvekillerini seçtik. Millet İttifakı olarak 323 milletvekiliyle mecliste çoğunluğu sağladık. Ancak Cumhurbaşkanlığında biraz eksiğimiz kaldı. Bugün salt çoğunluk gerektiği için Cumhurbaşkanlığı seçimi tekrarlanıyor. Hayırlı uğurlu olur, memleketimiz ve milletimiz için. Ülkenin ihtiyacı olan güvendir, istikrardır, tecrübedir. İnşallah bu seçim sonucu Türkiye Yüzyılına emin adımlarla liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile beraber millet olarak girmiş olacağız. Seçimlerin ülkemize, milletimize ve insanlığa hayırlı olmasını diliyorum" dedi.