21 Temmuz 2024, Pazar Gazete Oksijen
Giriş: 04.07.2024 19:41 | Son Güncelleme: 04.07.2024 19:58

Bursa'yı sağanak vurdu

Bursa'da sağanak ve dolu yaşamı olumsuz etkiledi. Odunluk Metro İstasyonu'nu su bastı, Acemler ve Ataevler arasındaki tüm istasyonlar kapatıldı. Vali Mahmut Demirtaş metrekareye 40 kilogramın üzerinde yağış düştüğünü, 500'den fazla su baskını ihbarı yapıldığını açıkladı
Kaynak: AA
Bursa'yı sağanak vurdu - Resim: 1

Bursa'da öğleden sonra etkisini gösteren sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Vatandaşların hazırlıksız yakalandığı yağış dolayısıyla sürücüler su biriken yollarda ilerlemekte güçlük çekti.

Bursa'yı sağanak vurdu - Resim: 2

Zaman zaman dolu yağışı etkisini artırırken, sağanak nedeniyle Odunluk Metro İstasyonu'nu su bastı. Acemler ve Ataevler arasındaki tüm metro istasyonları yolcu girişine kapatıldı, Bursa Uludağ Üniversitesi yönündeki metro hattına paralel ek otobüs seferleri başlatıldı.

Bursa'yı sağanak vurdu - Resim: 3

Nilüfer Çayı'nın debisi de yağış dolayısıyla yükseldi, çevresinde park halinde bulunan bir araç su altında kaldı. Osmangazi ilçesi Teferrüç Mahallesi 2. Aydın Caddesi'nde dere taşması sonucu yığılan molozlarla çok sayıda araç sürüklendi.

Bursa'yı sağanak vurdu - Resim: 4

Sahipleri kendi imkanlarıyla araçlarını kurtarmaya çalışırken, polis ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı. Araç içinde mahsur kalanlar çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. Bölgedeki bir kişinin, aracı sürüklenmesin diye iple bağladığı görüldü.