22 Şubat 2024, Perşembe
Haber Giriş: 16.11.2023 13:59 | Son Güncelleme: 16.11.2023 20:28

Çelik'ten İsrail'in Erdoğan sözlerine tepki: Suçlarını örtbas etme çabası

AK Parti Sözcüsü Çelik, “Eli kanlı İsrail yönetiminin başbakanı Netanyahu’nun ve bakan Eli Cohen’in Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan hezeyanları, birgün mutlaka hesap verecekleri suçlarını örtbas etme çabasıdır” dedi
Çelik'ten İsrail'in Erdoğan sözlerine tepki:  Suçlarını örtbas etme çabası

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki açıklamalarına ilişkin, "Eli kanlı İsrail yönetiminin hezeyanları bir gün mutlaka hesap verecekleri suçlarını örtbas etme çabasıdır" ifadesini kullandı.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İsrail yönetiminin binlerce sivil kadın ve çocuğu katlederek; camileri, kiliseleri ve hastaneleri yıkarak insanlık tarihine kara bir leke olarak geçen suçlara bulaştığını belirtti. İsrailli yetkililerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadelerini eleştiren Çelik, şunları kaydetti: "Eli kanlı İsrail yönetiminin Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen'in, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan hezeyanları, bir gün mutlaka hesap verecekleri suçlarını örtbas etme çabasıdır. Cumhurbaşkanımız insanlık onurunu ayakta tutan ve insani değerleri kararlılıkla savunan bir siyaset izlemektedir. Netanyahu ve benzerleri ise katliam siyasetinin takipçileridir."

Ne olmuştu? 

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İsrail bir terör devletidir" sözlerine tepki gösterdi. Netanyahu'nun Sözcüsü Ofir Gendelman Twitter (X) hesabından yaptığı paylaşımda liderden alıntı yaptığını belirterek, "Terörizmi destekleyen güçler var: Onlardan biri de Türkiye lideri Erdoğan. Erdoğan İsrail’i terör devleti olarak adlandırıyor anacak Hamas’ın terör eylemlerini destekliyor. Kendisi Türkiye’deki köyleri bombaladı. Biz ondan ders almayacağız" ifadelerini kullandı.