16 Nisan 2024, Salı
Haber Giriş: 19.07.2023 14:56 | Son Güncelleme: 19.07.2023 15:17

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Sızdırılan toplantıdan CHP'nin haberi yoktu

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısından sonra basına konuşan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sızdırılan toplantıdan CHP'nin haberi olmadığını söyledi
CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Sızdırılan toplantıdan CHP'nin haberi yoktu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Görüşmenin ardından basın açıklaması yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sızdırılan toplantıdan CHP'nin haberi olmadığını söyledi.

Millet zulüm altındayken Zoom konuşmayı doğru olmadığını söyleyen Öztrak, "Partimizin geleneklerine uymayan, partinin hiyerarşisini dikkate almayan, etik olmayan toplantıyı doğru bulmuyoruz. Yarışmaya 'Evet' diyoruz ama bu süreçte partimizin yıpratılmasını doğru bulmuyoruz. Genel merkezimizin de bu görüşmeden haberi yoktu. Partimizin yönetimi 100 yıllık partimizi limana yanaştırmaya kararlıdır" ifadelerini kullandı.

"Uzatılmasını doğru bulmuyoruz"

Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ arasında iki seçim arasındaki dönemde hangi konuların konuşulduğu ve mutabakata varıldığına ilişkin tartışmalara ilişkin ise "İki genel başkan arasında yapılan görüşmeyle ilgili tartışmaların bu kadar uzatılmasını doğru bulmuyoruz" dedi.

Olayın geçmişi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi kurmaylarının Zoom üzerinden yaptığı toplantının yaklaşık 15 dakikalık kısmı YouTube üzerinden yayımlanmıştı.