25 Temmuz 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 11.07.2024 23:43 | Son Güncelleme: 11.07.2024 23:52

CHP'den Tanju Özcan açıklaması: Yetkili kurullarda değerlendireceğiz

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, partinin önceki genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik ifadeleri için, "Eleştiri sınırlarını aşan bir üslupla paylaşım yapılmasını asla tasvip etmiyoruz. Meseleyi partimizin yetkili kurullarında değerlendireceğiz" açıklamasını yaptı
CHP'den Tanju Özcan açıklaması: Yetkili kurullarda değerlendireceğiz

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, partinin önceki genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile sosyal medya üzerinden tartışan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ifadeleriyle ilgili açıklama yaptı. Tanju Özcan, CHP'de en az 50 milletvekilinin kendisine sadık olduğu yönündeki haber nedeniyle Kılıçdaroğlu'nu hedef almıştı. Söz konusu haberi yalanlayan ve tekzip ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu ile Özcan arasında polemik yaşanmıştı.

Konuyla ilgili X hesabından bir açıklama yapan CHP Sözcüsü Yücel, şu ifadeleri kullandı: "Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sosyal medya üzerinden eleştiri sınırlarını aşan kırıcı ve rencide edici ifadeler kullanmasına üzülerek tanıklık ettik. Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyet değerlerine, Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven kişilerin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri de, kişilere değil başta Anayasamıza, milletimize, partimizin savunduğu fikirlere ve değerlere bağlıdır. Eleştiri ve saygı sınırları içerisinde kalmak kaydıyla her düşünce özgürce ifade edilebilir. Ancak kim olursa olsun, görevi ve konumu ne olursa olsun CHP eski Genel Başkanı hakkında eleştiri sınırlarını aşan bir üslupla paylaşım yapılmasını asla tasvip etmiyoruz."

"Köpürtmeye yönelik açıklamaları iyi niyetli görmüyoruz"

Kılıçdaroğlu'nun kendisine mal edilen tartışma konusu ifadeleri tekzip ettiğini hatırlatan Yücel, "Buna rağmen, konuyu köpürtmeye yönelik açıklamaları iyi niyetli görmüyoruz. Meseleyi partimizin yetkili kurullarında değerlendireceğiz" diye yazdı.