30 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 13.05.2023 16:11 | Son Güncelleme: 13.05.2023 16:21

Erkan Baş mal varlığını açıkladı

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, sosyal medya hesabından mal varlığını açıkladı. Göreve geldiğinden bu yana kirada oturduğunu açıklayan Baş “Sülalemde hiç kimse bu dönem içinde, benim aracılığımla tek 1 lira kazanmadı. Bu nedenle rahat rahat ‘sülale devrini bitireceğiz’ diyebiliyorum” dedi
Erkan Baş mal varlığını açıkladı

Türkiye'nin kaderinin belirleneceği seçimlere bir gün kala TİP Genel Başkanı Erkan Baş, sosyal medya hesabından mal varlığını açıkladı. Banka hesap bilgilerini de paylaşan Baş'ın 4 bin 744 lira parası 64 bin 628 lira kredi borcunun olduğu görüldü. İşte Erkan Baş'ın paylaşımında yer alan mal varlığına dair bilgiler şöyle;

“Mal varlığımdaki ciddi denebilecek tek artış 2013 model otomobilimdir”

Baş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Sevgili yoldaşlarım, değerli yurttaşlar; yarın seçim günü, 4 yıl 10 ay 20 gün milletvekili ve Genel Başkan olarak görev yaptım. Maalesef milletvekilliği kimileri için makam, mevki ve kişisel ikbal veya rahat para kazanılan bir iş olarak görülebiliyor. Bu nedenle bu açıklamayı yapmam gerekiyor. Göreve başladığım gün ile bugün arasında mal varlığım'da ciddi sayılabilecek tek artış 2013 model bir otomobildir. 

Banka kredisiyle aldığım için bir miktar kredi borcum kaldı, ekte an itibarıyla banka hesap durumumu gösteren ekran görüntüsünü paylaşıyorum, başka bir banka hesabım yok. Seçildiğim gün oturduğum evde kirada oturmaya devam ediyorum. Kişisel kitaplığımdaki kitap sayısında artış olduğu doğrudur.

“Sülalemde kimse benim aracılığımda 1 TL dahi kazanmadı"

”Bilgisayarım ve cep telefonum var. (Dayılar sorarsa çıkarıp gösteriyorum.) Ayrıca belirtmek isterim ki, sadece yakın akrabalarım arasında değil sülalemde hiç kimse bu dönem içinde, benim aracılığımla tek 1 lira kazanmadı. Benim yüzümden zarar görmüşler olabilir ama sağ olsunlar böyle bir şikayeti dile getiren de olmadı. Bu nedenle rahat rahat sülale devrini bitireceğiz diyebiliyorum. Özetle; böyle de olabiliyormuş diyor, keyifli bir iç huzurla bilgilerinize arz ediyorum. Başka bir Türkiye, başka bir siyasetle mümkün.  Eşit ve özgür bir ülke için #1OyKemale1OyTİPe."