13 Nisan 2024, Cumartesi
Giriş: 15.03.2023 15:48 | Son Güncelleme: 15.03.2023 16:07

Fotoğraflarla sele teslim olan Şanlıurfa'da son durum

Şanlıurfa'da dün akşamdan beri etkili olan sağanak sonucu bazı dereler taştı, kent merkezinde alt geçitleri su bastı, bazı araçlar suyun içinde kaldı. İşte can kayıplarına neden olan sel sonrası şehirdeki son durum ve kurtarma çalışmalarından fotoğraflar
Fotoğraflarla sele teslim olan Şanlıurfa'da son durum - Resim: 1

Kentte dün akşam saatlerinden itibaren etkisini sürdüren sağanak nedeniyle merkez Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde çok sayıda sokak ve cadde su altında kaldı. Karaköprü ilçesinde bulunan Akpiyar Deresi'nin bazı yerlerde taşması sonucu yan tarafından geçen 35 Metre Yolu'nda su birikintileri oluştu.

Fotoğraflarla sele teslim olan Şanlıurfa'da son durum - Resim: 2


Kent merkezindeki Abide Kavşağı'ndaki alt geçit ise tamamen suyla doldu. Bölgeye yönlendirilen dalgıçlar, tedbir amaçlı arama çalışması başlattı. Su baskınları nedeniyle bazı alt geçitler ile ana güzergahlarda ulaşımın güçlükle sağlandığı öğrenildi. Kentin ana cadde ve kavşaklarında sıkışan trafiği, polis ekipleri yönlendirmeye çalışıyor.

Fotoğraflarla sele teslim olan Şanlıurfa'da son durum - Resim: 3


Vali Salih Ayhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Şiddetli sağanak etkisini devam ettiriyor. Dere ve kanal taşmaları meydana gelebileceğinden dere ve kanal yataklarına yakın zemin ve bodrum kat evlerde ikamet eden vatandaşlarımızın evlerini boşaltması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Fotoğraflarla sele teslim olan Şanlıurfa'da son durum - Resim: 4

Su dolan alt geçitte mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı

Şanlıurfa'da etkili olan sağanak nedeniyle su baskınının yaşandığı alt geçitte mahsur kalan bir itfaiye eri daha kendi imkanlarıyla sudan çıktı.