21 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 15.05.2023 14:36 | Son Güncelleme: 15.05.2023 16:05

HDP ve Yeşil Sol Parti: Seçimlerde hedeflerimize tam olarak ulaşamadık

Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, seçimlerde aldıkları sonuçları başarı olarak göremeyeceklerini belirterek, "Bu seçimlerde önümüze koyduğumuz hedeflere tam olarak ulaşamadığımızı belirtmek istiyoruz. Seçim sonuçlarının bizler açısından başarı olarak görülemeyeceği açıktır" dedi
HDP ve Yeşil Sol Parti: Seçimlerde hedeflerimize tam olarak ulaşamadık

HDP'den yapılan açıklamaya göre, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri sonuçlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Toplantının ortak açıklamasını okuyan Çiğdem Kılıçgün Uçar, "Bu seçimlerde önümüze koyduğumuz hedeflere tam olarak ulaşamadığımızı belirtmek istiyoruz. Seçim sonuçlarının bizler açısından başarı olarak görülemeyeceği açıktır" ifadesini kullandı.

Bu sonucun ortaya çıkmasında hile ve kumpasların etkisinin belirleyici olduğunu savunan Uçar, bütün faktörlere rağmen elde edilen sonucu önemli bulduklarını ifade etti. Uçar, "Seçmenin mesajını alarak bütün yönleriyle bu sonuçları eleştiri ve özeleştiri sürecinde değerlendirme sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve bunun da gereğini yapacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA