22 Mayıs 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Giriş: 11.04.2024 15:28 | Son Güncelleme: 11.04.2024 15:46

İstanbul'da bayramın ikinci trafik yoğunluğu yüzde 70'i geçti

Ramazan Bayramı dolayısıyla köprü ve otoyollar ile toplu taşıma araçlarının ücretsiz olduğu İstanbul'un bazı noktalarında hem trafik hem de yolcu yoğunluğu oluştu. 15.00 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 71 olarak ölçüldü
İstanbul'da bayramın ikinci trafik yoğunluğu yüzde 70'i geçti - Resim: 1

Avrupa Yakası'nda D-100 kara yolu Hadımköy ve TEM Otoyolu Bahçeşehir mevkilerinde çift yönlü oluşan yoğunluk trafiğin ağır seyretmesine sebep oldu. Avrupa'dan Anadolu Yakası'na geçişte, TEM Otoyolu'nda Mahmutbey gişeler mevkisinden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü güzergahında trafik yavaş ilerlerken, D-100 kara yolunda Bakırköy'den 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişine kadar yoğunluk oluştu.

İstanbul'da bayramın ikinci trafik yoğunluğu yüzde 70'i geçti - Resim: 2

İstanbul Boğazı'nın her iki kıyısında ve kentin sahil kesimlerinde de trafik yoğunluğu yaşanırken, Sarayburnu'ndan Eyüpsultan'a kadar olan güzergahta araçlar yavaş ilerledi.

İstanbul'da bayramın ikinci trafik yoğunluğu yüzde 70'i geçti - Resim: 3

Trafik yoğunluğu yüzde 71'e çıktı

Anadolu Yakası'nda da D-100 kara yolunda Tuzla'dan Kadıköy'e kadar trafik yavaş ilerlerken, TEM Otoyolu'nda ise Sultanbeyli'den başlayan trafik yoğunluğu Ataşehir ve Üsküdar mevkisine kadar devam etti. Altunizade'de de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü mevkisinde trafik yavaş seyretti. Yine Ataşehir'den Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kadar da araçlar trafikte ağır ilerledi.

İstanbul'da bayramın ikinci trafik yoğunluğu yüzde 70'i geçti - Resim: 4

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cep Trafik Uygulaması'na göre, saat 15.00 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 71 olarak ölçüldü.