04 Mart 2024, Pazartesi
Haber Giriş: 01.04.2023 14:29 | Son Güncelleme: 01.04.2023 16:18

İstanbul'da hava sıcaklığı 10 derece birden düşecek

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre İstanbul'da önümüzdeki günlerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4-8 derece üstünde olacak. 18 dereceleri görecek olan sıcaklıklar ani bir düşüşle 8 dereceye inecek
İstanbul'da hava sıcaklığı 10 derece birden düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayınladı. Pazar gününden itibaren ülke genelinde hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrederken başta Marmara bölgesi olmak üzere Karadeniz, Ege ve İç Anadolu da yer yer sağanak yağış görülecek.

İstanbul için 5 günlük hava durumu verileri

Çarşamba günü ise İstanbul'da ani bir hava sıcaklığı düşüşü yaşanacak Mevsim normallerinin üstünde seyreden 18-20 dereceleri gören hava sıcaklığı 7-12 dereceye düşeceği tahmin ediliyor.

9 şehir için uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1 Nisan Cumartesi günü için İstanbul, İzmir, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Manisa, Tekirdağ ve Yalova'da kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

Türkiye için 5 günlük hava durumu tahmini

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz'in kıyı kesimleri, Batı Karadeniz (Sinop dışında), Kocaeli, Sakarya, Trabzon, Batman ve Siirt çevreleri ile ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Anadolu'nu doğusu ve Artvin çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.