23 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 05.02.2024 19:07 | Son Güncelleme: 05.02.2024 19:51

İstanbul'un yeni otobüsleri asfalta iniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) yeni alınan 20 otobüs için tanıtım programı düzenlendi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada "150 adet daha güçlü, konforlu, akıllı ulaşım sistemlerine sahip yerli üretim otobüslerini şehrimize kazandırdık" ifadelerini kullandı

İkitelli'de "İstanbul'un Yeni Otobüslerinin Tanıtımı" programında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İETT'nin, İBB'nin çok özel ve kadim kurumlarından biri olduğunu söyledi.

İETT'nin sadece bir günde yaptığı yol mesafesinin 1 milyon 255 bin kilometre olduğunu belirten İmamoğlu, "Yani İETT'nin otobüsleri bir günde dünyanın etrafında tam 32 kez tur atacak kadar yol yapıyor" dedi.

İmamoğlu, şunları kaydetti:

"Böylesine kıymetli ve önemli bir görevi yöneten kurum, 16 milyon kişiye hizmet sunuyor. Bu kapsamda 150 adet daha güçlü, konforlu, akıllı ulaşım sistemlerine sahip yerli üretim otobüslerini şehrimize kazandırdık. Bunların 20 tanesi şu an arkamda yer alıyor ve bugün itibarıyla görevlerine çıkacak. Hatlarda görevlerine başlayacak. Kalan 130 tanesinin teslimatı da önümüzdeki haftalar ve aylar içerisinde yakın zaman diliminde tamamlanacak"

İmamoğlu, konuşmasının ardından otobüslerde incelemelerde bulundu.

Kaynak: AA