01 Mart 2024, Cuma
Giriş: 27.11.2023 08:41 | Son Güncelleme: 27.11.2023 10:59

İzmir su altında: Tahliye çalışmaları devam ediyor

İzmir'de yoğun yağış ve fırtınayla deniz taştı, yollar sular altında kaldı. Apartman, iş yeri ve dükkanlarda tahliye çalışmaları devam ediyor
İzmir su altında: Tahliye çalışmaları devam ediyor - Resim: 1


İzmir'in Karşıyaka ve Konak ilçelerinde yoğun yağışın ardından denizin taşması sonucu yollar su altında kaldı, çok sayıda iş yeri, apartman ve dükkanı su bastı. Kentte dün gün boyu devam eden yağmur, gece geç saatlerde etkisini artırdı. Fırtınanın da başlamasıyla Karşıyaka ilçesinde Mavişehir Mahallesi ile Aksoy Mahallesi'nde deniz aştı.
Sahildeki sitelerin bahçeleri suyla doldu, cadde ve sokaklar sular altında kaldı.

İzmir su altında: Tahliye çalışmaları devam ediyor - Resim: 2

Çevredeki sitelerin görevlileri, siren sesleriyle araç sahiplerini uyardı. Birçok vatandaş, araçlarını su altında kalmadan kurtarmaya çalıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, kapalı kanalları açmak için çalışma yaptı.

İzmir su altında: Tahliye çalışmaları devam ediyor - Resim: 3

Araçlarının suda kalmaması için çabalayan 2 motorlu kuryenin, başarılı olamayınca motorlarını iple ağaca bağladıkları görüldü. Şiddetli rüzgarın ardından Karşıyaka Cemal Gürsel Sahil Yolu da tamamen sular altında kaldı. Birçok yeri su basarken, deniz suyunun arka sokaklara kadar ulaştı. İtfaiye ekipleri, vatandaşları araçlarını çekmeleri yönünde uyardı.

İzmir su altında: Tahliye çalışmaları devam ediyor - Resim: 4


Konak ilçesindeki Alsancak Kordonboyu ile Gündoğdu ve Cumhuriyet meydanları sular altında kaldı. Burada da çok sayıda iş yerini ve apartmanı su bastı. Kıbrıs Şehitleri Caddesi ile Talatpaşa Bulvarı da deniz sularıyla doldu, bölgede elektrik kesintileri yaşandı.