21 Temmuz 2024, Pazar Gazete Oksijen
Giriş: 29.06.2024 18:00 | Son Güncelleme: 30.06.2024 01:13

İzmir'de alevlerle mücadele

Bakan Yumaklı, Torbalı, Çeşme ve Susurluk'taki yangınların enerjilerinin düşürüldüğünü, Menderes'teki yangının henüz kontrol altında olmadığını, Selçuk'ta da iki bölgede yoğun şekilde müdahalenin devam ettiğini açıkladı. Menderes ve Selçuk'taki yangınlarda yaklaşık 500 hektar alan etkilendi
Kaynak: AA
İzmir'de alevlerle mücadele - Resim: 1

İzmir'in Menderes ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor. Karacadağ mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İzmir'de alevlerle mücadele - Resim: 2

İhbar üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 5 uçak, 13 helikopter, 35 arazöz, 7 su ikmal aracı ve 4 dozer sevk edildi. Orman Bölge Müdürlüğü, yangının saat 12.53'te çıktığını, ilk müdahalenin saat 13.05'te gerçekleştirildiğini bildirdi.

İzmir'de alevlerle mücadele - Resim: 3

Ekipler, havadan ve karadan müdahaleyle yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine, çeşitli belediyelerin itfaiye ekipleri ile İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı TOMA'lar da destek veriyor.

İzmir'de alevlerle mücadele - Resim: 4

Yangın nedeniyle ormanlık alanda bulunan hobi bahçesi tarzındaki bazı evler tahliye edildi. Jandarma ekipleri evlerin olduğu bölgede sirenler çalarak vatandaşların alandan ayrılmasını istedi. Bölgede evi olan bazı vatandaşlar hortumlarla evlerinin çatısına, araçlarına ve arazilerine su tutarak yangına karşı tedbir aldı. Bazı seralar alevler nedeniyle zarar gördü.