18 Nisan 2024, Perşembe
Giriş: 11.07.2023 14:16 | Son Güncelleme: 11.07.2023 15:38

İzmir'de orman yangınında zarar gören alan havadan görüntülendi

Ekiplerin yoğun uğraşları sonucu dün 11. saatte kontrol altına alınan İzmir'in Menderes ilçesindeki orman yangınının, organize sanayi bölgesine yakın bir bölgede durdurulduğu ortaya çıktı. İşte yangın bölgesinden kareler
İzmir'de orman yangınında zarar gören alan havadan görüntülendi - Resim: 1

İzmir'in Menderes'deki Oğlananası Mahallesi'ndeki orman yangını ardında bölgede siyah bir görüntü bıraktı. Havadan çekilen görüntülerde, yangının Menderes İTOB Organize Sanayi Bölgesi'nin yakınında durdurulduğu görüldü. Ekiplerin bölgedeki soğutma çalışmaları ise devam etti.

İzmir'de orman yangınında zarar gören alan havadan görüntülendi - Resim: 2

Yangından zarar gören alanın büyüklüğü, teknik çalışmalar sonrasında belirlenecek. Öte yandan yangına müdahale sırasında yaralanan Orman Bölge Müdürlüğünde görevli 2 kişinin hastanelerdeki tedavisi sürüyor.

İzmir'de orman yangınında zarar gören alan havadan görüntülendi - Resim: 3

Oğlananası Mahallesi'nde dün saat 14.00'te başlayan orman yangınına, havadan ve karadan müdahale edilmiş, ekiplerin yoğun çalışmaları sonucu yangın 11 saat sonra kontrol altına alındı.

İzmir'de orman yangınında zarar gören alan havadan görüntülendi - Resim: 4

Müdahale sırasında yaralanan 4 kişiden 2'si tedavileri sonrası taburcu edildi. Yangın sonucu oluşan yoğun duman nedeniyle İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na uçaklar bir süre iniş ve kalkış yapamadı.