22 Mayıs 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 16.05.2024 21:50 | Son Güncelleme: 16.05.2024 21:58

Kobani davasını değerlendiren Kılıçdaroğlu'ndan 'normalleşme' eleştirisi

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kobani davasıyla ilgili, "Kararların geçerliliği otoriter hükümetin iktidar süresi kadardır. Vicdanlarda ve milletimiz nezdinde bu kararların hiçbir hükmü yoktur. Bunun içindir ki dikta rejimleriyle el sıkışılmaz ve sistemin aparatı olunmaz" yorumunu yaptı
Kobani davasını değerlendiren Kılıçdaroğlu'ndan 'normalleşme' eleştirisi

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kobani davasında verilen kararlarla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Adalet terazisi bugün bir kez daha kırıldı… Yasama, yürütme ve yargının tek bir adama teslim edildiği her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de maalesef hak arama kapısı haklıya ve mazluma kapalı, diktatörlerin çıkarlarına ve yakınlarına hizmet eder hale geldi" ifadelerini kullandı. 

"Hiç kimse unutmasın, bugün verilen bütün kararların geçerliliği otoriter hükümetin iktidar süresi kadardır. Vicdanlarda ve milletimiz nezdinde bu kararların hiç bir hükmü yoktur" diye yazan Kılıçdaroğlu, siyasette normalleşme tartışmalarına da değinerek şöyle devam etti: "Bunun içindir ki dikta rejimleriyle el sıkışılmaz ve sistemin aparatı olunmaz! Bütün bu olanlar normal değildir, vicdani de ahlaki de değildir. Otoriter yönetimle mücadele etmek bu yoldaki tek seçeneğimizdir. Bütün demokratların bu gerçeği görmesi gerekir. Biz pes edersek, milletimizin ensesindeki tokat daha katmerli olur."