![](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot-2021-09-16-at-16.49.22.png)
![Seçkin Pirim](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot-2021-09-23-at-11.10.42.jpg)
Soyut işle ağlatmak
Kolay değil elbette. Ama mümkün olduğunu New York’ta tecrübe etmiş. “5 yıl önceki New York sergimde koca bir heykelin karşısında bir izleyiciyi ağlarken gördüm. ‘Şu eseriniz karşısında kendimi tutamadım. Nedenini bilmiyorum. Size sarılabilir miyim?’ dedi. Hayatım boyu yakalamak istediğim duygu buydu. ‘Asıl ben size sarılmak istiyorum’ dedim. O yüzden soyut iş bana hâlâ böyle uçsuz bucaksız geliyor ve her zaman yeni bir şey yapma heyecanı içerisinde oluyorum.” Bu arada her zaman hayatındaki değişiklikler heykellerini değiştirmemiş. Trafiğin tersine aktığı zamanlar da yaşanmış Pirim’den bir itiraf: “Obsesiflik derecesinde simetriktim. Hem işlerimde hem hayatımda.”![](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot-2021-09-23-at-11.07.23.jpg)