05 Mart 2024, Salı
Haber Giriş: 27.05.2023 09:23 | Son Güncelleme: 27.05.2023 09:40

Seçim günü hava nasıl olacak?

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunun gerçekleşeceği hafta sonu hava yağışlı olacak. Pazar günü özellikle iç kesimlerde sağanak görülecek
Seçim günü hava nasıl olacak?

Baharın son günleri tüm yurtta yağışlı geçiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 8 il için sarı kodlu uyarı yaptı. Hafta sonu yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor. Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunun yapılacağı pazar günü İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında kuvvetli sağanak etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması uyarısında bulundu.

İstanbulAnkara ve İzmir'de de hafta sonu gök gürültülü sağanak yağış beklentisi var. İstanbul'da en yüksek sıcaklık 22 derece olacak. Hava sıcaklığı Ankara'da 25, İzmir'de ise 26 dereceye kadar yükselecek. Yeni haftayla birlikte yağışlı sistem etkisini sürdürecek. Hava sıcaklıkları ise mevsim normalleri civarında seyredecek.

Geciken yağışlar sarktı

Yağışların devam etmesine meteorolojik açıdan bakıldığında bir anormallik olmadığını söyleyen uzmanlar, “Meteorolojik açıdan baktığınız zaman bizim açımızdan anormal bir durum yok. Geciken yağışlar bu aylara sarktı. Önümüzdeki günlere de sarkacak. Şu anda bizim gördüğümüz ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarını verdiği olaylar tamamen kararsız yağışlardır” ifadelerini kullandı.

Sıcaklıkların hafta başından itibaren batı kesimlerde yer yer mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: AA