15 Haziran 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 18.04.2024 23:43 | Son Güncelleme: 18.04.2024 23:58

Tokat'ta 5,6'lık depremin ardından iki deprem daha

AFAD, Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5,6'lık depremin ardından saat 21.43'te 4 büyüklüğünde ve saat 22.31'de de 4,4 büyüklüğünde iki depremin daha meydana geldiğini duyurdu. Vali Hatipoğlu, vatandaşları şebeke suyunu içmemeleri konusunda uyardı
Tokat'ta 5,6'lık depremin ardından iki deprem daha

AFAD, Tokat'ın Sulusaray ilçesinde saat 18.11'de meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremin ardından saat 21.43'te yine merkez üssü Sulusaray ilçesi olan 4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildiğini açıkladı. Sarsıntının 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Saat 22.31'de de merkez üssü Sulusaray ilçesi olan 4,4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildiğini bildiren AFAD, sarsıntının 5,89 kilometre derinlikte olduğunu açıkladı.

Şebeke suyu uyarısı

Tokat Valisi Numan Hatipoğludeprem bölgesindeki vatandaşları şebeke suyunu içmemeleri konusunda uyardı. Hatipoğlu, Sulusaray ilçesinde depremlerin ardından oluşturulan kriz merkezinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede artçı depremlerin devam ettiğini söyledi. Vatandaşlar için gerekli çalışmaların koordine edildiğini dile getiren Hatipoğlu, "Şu an itibariyle gerek mobil mutfak gerekse diğer hazırlıklarımız devam ediyor. Yine misafirhanelerimizde 440'ın üzerinde kapasitemiz hazır. Buralara geçmek isteyen vatandaşlarımızın nakliyle ilgili çalışmaları gerçekleştirdik. Şu an itibariyle kaymakamlarımız hazırlık çalışmasını gerçekleştiriyor. Jandarmamız tahliye için gerekli hazırlıklar içinde" dedi. İçme suyu konusunda uyarıda bulunan Hatipoğlu, "Sularımızın büyük kısmı yer altı veya yüzey sularının toplanması ile oluşuyor. Bölgede hareketlilik devam ettiği için vatandaşlarımızın suyu, kullanma suyu olarak kullanmaları, içme suyu olarak tüketmemelerini istiyoruz. Bölgeye sağlıklı su getirilmesi için planlamayı gerçekleştirdik, kamyonlarımız yolda" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA