24 Temmuz 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 04.03.2023 20:16 | Son Güncelleme: 04.03.2023 20:32

Ümit Özdağ: Mansur Yavaş için yapılan aday olma çağrısını geri çekiyoruz

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medya hesabından CHP lideri  Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğunu ifade eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili paylaşım yaptı. Özdağ paylaşımında " Mansur Bey Türk Milletini üzdünüz" ifadelerini kullandı
Ümit Özdağ: Mansur Yavaş için yapılan aday olma çağrısını geri çekiyoruz

Altılı Masa'dan ayrılan İYİ Parti Genel Meral Akşener'in 'Milletimiz sizi göreve çağırıyor' diyerek cumhurbaşkanı adayı olması yönünde çağrı yaptığı Yavaş'ın bu teklifi reddetmesini yorumlayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Özdağ, "Mansur Bey, Türk Milleti'ni üzdünüz! Ancak Türk milleti büyük bir millettir. Umutların tükendiği düşünüldüğünde mucizeler yaratır. Mansur başkan olsa da olmasa da Saray rejimi gidecek, sığınmacılar gidecek" ifadelerini kullandı.

"Bu ihaneti yapmaya hakkınız yoktu"

Açıklamasının devamında Yavaş'a geçmişte yaptıkları aday olma çağrısını geri çektiklerini belirten Özdağ, "Mansur bey asıl bağlılığının Atatürk'e değil Kılıçdaroğlu'na olduğunu gösterdi. Sizi sevenlere ve destekleyenlere bu ihaneti yapmaya hakkınız yoktu" dedi.